Gündem Haberleri

  Bodrum'da ‘Deniz Gezmiş Sokağı’ istemi

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  07.05.2010 - 10:48 | Son Güncelleme:

  BODRUM Yurttaş İnsiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan, belediyeye verdiği dilekçede, çarşı merkezindeki Nazım Hikmet Sokağı’nın devamında, imar değişikliliğiyle oluşan sokağa Deniz Gezmiş'in adının verilmesini istedi. Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, “Her görüşe saygımız var. Dilekçe elime ulaşır ulaşmaz acilen ilgili komisyona havale edeceğim. Bence sokağa Deniz Gezmiş adı verilmesinde bir sakınca yok” dedi.

  1992 yılında Sosyalist Parti İlçe Başkanlığı yaparken, dönemin Belediye Başkanı SHP’li Emin Anter’e verdiği dilekçede de 453'üncü sokağın adının Nazım Hikmet olarak değiştirilmesini sağladığını hatırlatan Ayhan Karahan şunları söyledi:

  “Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 38'nci yıldönümü. Cevat Şakir Caddesi üzerinde bulunan Nazım Hikmet Sokağı'nın belediye otoparkı çıkışından, bedestene dek olan bölümüne Deniz Gezmiş'in adının verilmesinin kent kültürümüze de yakışacağını düşünüyorum. Eğer dilekçedeki isteğim kabul edilirse, Nazım Hikmet’i Deniz Gezmiş ile buluşturmanın mutluluğunu yaşayacağım.”

  BAŞKAN: BENCE SAKINCA YOK

  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, “Her görüşe saygımız var. Dilekçe elime ulaşır ulaşmaz acilen ilgili komisyona havale edeceğim. Bence sokağa Deniz Gezmiş adı verilmesinde bir sakınca yok” diye konuştu.

  Bodrum Yurttaş İnsiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan hakkında, 2008 yılının mayıs ayında Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı övdüğü için ‘Suçu ve suçluyu övmekten’ dava açılmış, yargılanmış ve beraat etmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı