Gündem Haberleri

  Bir polisin şehit edildiği Silopi'de sokağa çıkma yasağı

  DHA
  05.04.2016 - 07:59 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin zırhlı polis aracına roketatarla düzenlediği saldırıda bir polis memuru şehit oldu, 4 polis de yaralandı. Gece çatışmaların yaşandığı ilçede kaymakamlık sokağa çıkma yasağı ilan etti.

  Silopi'nin Cudi Mahallesi'nde gece zırhı polis aracına PKK'lı teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda araçta bulunan 5 özel harekât polis memuru yaralandı. Yaralı polisler Silopi Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Durumu ağır olan bir polis memuru doktorların tüm müdahalesine rağmen şehit düştü, 4 polisin tedavisi ise devam ediyor.

  Saldırının ardından bölgeye PKK'lıları etkisiz hale getirmek için takviye güvenlik güçleri sevk edildi. PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında yer yer çatışmalar yaşandı. Özellikle Cudi Mahallesi'nden gece boyunca silah sesleri yükseldi.

  SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 24 SAATE ÇIKARILDI

  Gece çatışmaların yaşandığı Silopi'de kaymakamlık önce saat 04.30'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Daha sonra yasağın kapsamı genişletilerek 24 saat uygulanmaya başladı. Yasak kararı polis araçları ve camilerin ses yayın cihazlarından anons edilerek halka duyuruldu. (Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ(Şırnak), (DHA)

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı