Gündem Haberleri

  Nispetiye Caddesi'nde gergin dakikalar... İBB ve Beşiktaş Belediyesi karşı karşıya geldi

  Zeki GÜNAL/ İSTANBUL (DHA)
  21.12.2017 - 15:01 | Son Güncelleme:

  Beşiktaş Nispetiye caddesinde yapılan kaldırım çalışması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belesiyesi zabıtaları ve Beşiktaş Belediyesi zabıtaları arasında arbede çıktı. Yaşanan arbedenin arasında kalan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İBB'nin zabıta aracının önüne geçerek, “Ben bu çalışmaya başladım ve bitireceğim. Benim buradan ölümü kazırsınız” dedi.

  Zabıta ekipleri yol yapım çalışmaları nedeniyle karşı karşıya geldi. Gerginlik üzerine çok sayıda polis ekibi buraya sevk edildi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle tartıştı. Yaşanan arbedenin arasında kalan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İBB'nin zabıta aracının önüne geçerek, “Ben bu çalışmaya başladım ve bitireceğim. Benim buradan ölümü kazırsınız” dedi.

  Nispetiye Caddesinde gergin dakikalar... İBB ve Beşiktaş Belediyesi karşı karşıya geldi

  Hazinedar, Twitter hesabından "Sayın @mevlutuysal_bsk, Beşiktaş’a 15 yıldır yapılmayanı yapmaya çalışıyoruz fakat hizmetlerimiz İBB Zabıta ekipleri tarafından engelleniyor. İBB Yetkisinde olan ana arterlerde yeter ki milletimize hizmet edelim diyerek çalışma yapıyoruz ancak engellemelerle karşı karşıyayız" yazdı.

  Nispetiye Caddesinde gergin dakikalar... İBB ve Beşiktaş Belediyesi karşı karşıya geldi

  ARBEDENİN ARKASINDAN AÇIKLAMA

  Yaşanan arbedenin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Belediyeler bizim belediyelerimiz. Beşiktaş Belediyesi benim belediyem olduğu gibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bizim belediyemiz. Bu hangi partiden olduğunun önemi yok. Kurumlar arası işbirliği, devlet kurumaları arasındaki ortak çalışmalar halkımız için önemli. Dolayısıyla halkımızın daha yüksek kalitede yaşatmak böyle mümkün. İlk geldiğim günden bu yana Büyükşehir Belediyesi son derece yakın, sıcak, yapıcı ve iş odaklı bir işbirliği içinde olmaya çalıştık ve buna özen gösterdik. Bize yönelik bir takım yanlış eleştiriler yapılmasın, biz hizmetin önünü açalım, Büyükşehir Belediyesi yapıyorsa, alkışlayalım, beraberce destek olalım anlayışıyla hareket ettik. Ancak Beşiktaş’a aynı karşılık verilmedi’’ ifadelerini kullandı.

  Devlet kurumlarının karşı karşıya getirilmesinin hoş olmadığını vurgulayan Hazinedar, “Özellikle 3 yıldır rica etmiyorum, neredeyse yalvardım. Dedim ki; Beşiktaş yaşlı bir şehir. Yaşlılarımız var, engellilerimiz var, yollarımız, kaldırımlarımız çok kötü durumdaydı. Bunu lütfen yapın diye ricalarda bulundum. Özellikle ana arterlerde büyük sorunlarımız var. Yoğun bir insan trafiği var. En sonunda biz başladık yapmaya ancak yaptığımızı engellediler. Siz yapın ve biz yaptığınızı her yerde anlatalım ve teşekkür edelim dedik. Önemli olan hizmetin Beşiktaş’a, İstanbul’a ulaşması. Biz bu kadar yapıcı tavır sergilemişken sürekli engelle karşılaşıyoruz. Siz yapmıyorsanız, biz yapacağız dedik. Normalde onların yükümlülüğü. Yaptık, engellediler. En sonunda buranın 50 metre gerisinde bir yere müdahale ettiler. Biz yine saygılı davrandık. Şimdi Nispetiye'nin devamını yapıyoruz ve yine bir engelleme var. Devlet kurumlarının memur arkadaşları birbirlerinin karşısına dikmek maalesef siyasetin yapmaması gereken bir şey’’ şeklinde konuştu.

  Basın açıklamasının ardından Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye çalışanlarından görevlerini dönmelerini belirterek gerginliğin sona ermesini istedi. Başkan Hazinedar’ın açıklamasının ardından gerginlik sona erdi.

  Nispetiye Caddesinde gergin dakikalar... İBB ve Beşiktaş Belediyesi karşı karşıya geldi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı