MENÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Büyükşehir Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.383 İstanbul Büyükşehir Belediyesi haberi bulunmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul sınırlarının belediye işlerini yürüten kamu kuruluşu. İstanbul Belediye Sarayı, Saraçhane'de bulunmaktadır.

Devamı..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haberleri

İBB açıkladı Marmaray seferleri için önemli değişiklik... Bugün 21:00 da başlıyor

İBB açıkladı Marmaray seferleri için önemli değişiklik... Bugün 21:00' da başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) yaptığı açıklamaya göre Gebze - Halkalı Marmaray Hattı'nın tamamlanmakta olan kısımlarının hizmete alınması amacıyla sistem ve tren testleri yapılacak. Test süresi boyunca Marmaray Hattı; 19 Ocak Cumartesi saat 21.00 itibarıyla 21 Ocak Pazartesi sabahına kadar Yenikapı - Ayrılık Çeşmesi arasında, 21 Ocak - 4 Mart 2019 tarihleri arasında ise Üsküdar - Kazlıçeşme istasyonları arasında hizmet verecek.

19.01.2019Gündem
RTÜK’e ‘Yıldırım’ başvurusu

RTÜK’e ‘Yıldırım’ başvurusu

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı sıfatıyla yaptığı konuşmaların TBMM TV’de yayınlanmasının yasaya aykırı olduğunu ve haksız rekabete yol açtığını savunarak RTÜK’e başvurdu.

19.01.2019Gündem
İstanbulda karne trafiği

İstanbul'da karne trafiği

İstanbul'da karnelerin dağıtılmasının ardından başlayan yarıyıl tatili nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanıyor.2018-2019 Eğitim Öğretim yılı birinci dönem yarıyıl tatili bugün karnelerin dağıtılmasıyla başladı. Milyonlarca öğrenci bugün karnelerini alarak 15 günlük sömestr tatiline çıktı. Tatil nedeniyle akşam saatlerinde İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşandı. Yoğunluk nedeniyle araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Yoğunluk Haritası saat 17.30 sıralarında trafik yoğunluğunu yüzde 60'a olarak gösterdi. TEM ve D-100 karayolunda trafik durma noktasına geldi.

18.01.2019Haber
Koku yayılan evdeki bazadan kadın cesedi çıktı

Koku yayılan evdeki bazadan kadın cesedi çıktı

AVCILAR'da bir evde baza içinde kadın cesedi bulundu.

18.01.2019Gündem
Deneyap Atölyeleri Türkiyeye yayılıyor

Deneyap Atölyeleri Türkiye'ye yayılıyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "Hakkari'den Edirne'ye her ilimizde artık, böylesine ileri teknoloji eğitimlerinin sunulacağı atölyelerin olması, ülkemiz için çok büyük bir kazanç." dedi.

17.01.2019Teknoloji
Hayat bu, kimin ne olacağı bilinmiyor

"Hayat bu, kimin ne olacağı bilinmiyor"

" Mahallenin Muhtarları " dizisinde "Kemikkıran Kadriye" karakteriyle tüm Türkiye'nin tanıdığı ünlü oyuncu Mehtap Anıl, hayatını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat Yaşam Evi’nde sürdürüyor. Ünlü oyuncu yaşam evinde huzuru bulduğunu söyleyerek, “Hayat bu, kimin ne olacağı bilinmiyor. Merdiven dünya, çıkışı da var inişi de var" dedi. (İHA)

16.01.2019Televizyon
İstanbulluya kötü haber: Yüzde 76

İstanbulluya kötü haber: Yüzde 76!

İstanbul'da sağanak yağmurun etkisini göstermesiyle iş çıkışı trafik yoğunluğu oluştu.

15.01.2019Gündem
‘Umut Kapısı’nı yok ettiler

‘Umut Kapısı’nı yok ettiler

HEYKELTIRAŞ Prof. Dr. Meriç Hızal (75) 26 yıl önce Üsküdar İskele Parkı’na yaptığı ‘Umut Kapısı’ adlı anıt-heykelin kendisinden izin alınmadan yıkılıp yok edildiği iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne 275 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Prof. Dr. Hızal, eserinin yine aynı şekilde yerine koyulmasını talep etti.

15.01.2019Kitap Sanat
Batı sanata bizim hikayemiz gözüyle bakıyor

"Batı sanata 'bizim hikayemiz' gözüyle bakıyor"

Sanat tarihçisi İsmail Erdoğan, "Batı dünyası 'Hristiyan sanatı' diye bir kavramsallaştırmayı kabul etmiyor. 'Batı sanatı' demeyi tercih ediyorlar. Çünkü tabiri caizse sanat onların tekelinde. 'Zaten bu hikaye bizim hikayemizdi.' diyorlar." dedi.

14.01.2019Gündem
Cuma ve yağmur etkisi: Trafik kilit

Cuma ve yağmur etkisi: Trafik kilit

İstanbul'da cuma trafiğine yağmur da eklenince trafik içinden çıkılmaz hale geldi.

11.01.2019Gündem
Yıldırım: Basın milletin gözü, kulağıdır

Yıldırım: Basın milletin gözü, kulağıdır

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, basının milletin gözü, kulağı olduğunu, millet adına ülkeyi yönetenleri denetlediğini ve bunun bütün demokrasilerde bulunduğunu belirterek, "Demokrasinin, çok sesliliğin savunucusudur basın. Türkiye'de basının bu manada son derece dinamik ve özgür olduğunu biliyorum. Basın özgürlüğü konusunda ülkemize yapılan saldırıları da doğrusu kabul etmek mümkün değildir. Burada bir çifte standardın olduğunu hep gördük" dedi.

10.01.2019Gündem
Taksim Meydanında kahreden görüntü

Taksim Meydanı'nda kahreden görüntü

Beyoğlu’nda soğuktan donmak üzere olan evsiz bir vatandaş ile köpeği polis ve zabıta ekiplerince kurtarıldı. Evsiz vatandaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine, köpeği ise Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağına götürüldü.Terk edildiğini düşünen köpeğin ise sahibinin peşinden gitmeye çalışması görenleri duygulandırdı.

9.01.2019Haber
Taksim Meydanında kahreden görüntü

Taksim Meydanı'nda kahreden görüntü!

Beyoğlu’nda soğuktan donmak üzere olan evsiz bir vatandaş ile köpeği polis ve zabıta ekiplerince kurtarıldı. Evsiz vatandaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine, köpeği ise Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağına götürüldü.Terk edildiğini düşünen köpeğin ise sahibinin peşinden gitmeye çalışması görenleri duygulandırdı.

9.01.2019Gündem
‘Büyük projeleri konuşa konuşa ana sorunları unutuyoruz’

‘Büyük projeleri konuşa konuşa ana sorunları unutuyoruz’

CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, eğitim alanına yatırımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana konusu yapacaklarını söyledi.

9.01.2019Gündem
Meteoroloji’den son dakika kar uyarısı

Meteoroloji’den son dakika kar uyarısı

İç Anadolu, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da yarın sabaha kadar kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor. İstanbul'da ise hava sıcaklığının 3 derece olması beklenirken, havanın çok bulutlu, sabah ve öğleden sonra aralıklı kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

8.01.2019Gündem
Türkiyedeki ilk Afrikalı futbol kulübü, lisans yanıtı bekliyor

Türkiye'deki ilk Afrikalı futbol kulübü, lisans yanıtı bekliyor!

Türkiye’de Süper Lig takımlarında futbol oynama umuduyla İstanbul'a gelen bir grup Afrikalı siyahi futbolcu takım oluşturmuştu. Genç futbolcular, lisanslı futbol takımı kurmak için yaptıkları dernek başvurusuna yanıt bekliyor.

7.01.2019Futbol
İstanbulda bu hafta hava durumu nasıl olacak Meteorolojiden kar yağışı açıklaması

İstanbul'da bu hafta hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den kar yağışı açıklaması

İstanbul'da bu hafta hava durumu nasıl olacak sorusunun yanıtı, kentte yaşayan yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Uzun süredir beklentisini sürdüren kar yağışı İstanbul'da kendini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kar yağışı açıklaması geldi. Peki, İstanbul'da bu hafta hava durumu nasıl olacak?

6.01.2019Gündem
Son dakika.. Ve İstanbulda kar başladı

Son dakika.. Ve İstanbul'da kar başladı

İstanbul'un Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde ve Anadolu Yakası'nın bazı ilçelerinde kar yağışı başladı. Meteoroloji ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), bu geceden itibaren İstanbul genelinde kar yağışının etkili olacağının tahmin edildiğini bildirmişti.

6.01.2019Gündem
Son dakika... AKOMdan İstanbul için kar açıklaması

Son dakika... AKOM'dan İstanbul için kar açıklaması

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), bu geceden itibaren İstanbul genelinde kar yağışının etkili olacağının tahmin edildiğini bildirdi.

6.01.2019Gündem
Avrupaya bağlamayı sevdirecek

Avrupa'ya bağlamayı sevdirecek

Ünlü bağlama virtüözü Ahmet Koç’un hazırladığı ‘Köprü ve Ötesi’ konserler serisi yarın Paris’te başlıyor.

6.01.2019Keyif
İdil’i suçlu bulacakları rapora kadar gidecekler

İdil’i suçlu bulacakları rapora kadar gidecekler

KADIKÖY’de 12 Mayıs 2016’da Yoğurtçu Parkı’nda yürürken, manevra yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) hafriyat kamyonunun altında kalarak can veren üniversiteli Şule İdil Dere’nin (23) ölümüne ilişkin görülen davanın yedinci celsesi geçtiğimiz gün Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Anne Nesrin Aslan, dosyasının beşinci kez bilirkişi raporu için gönderilmesine isyan etti.

6.01.2019Gündem
Beylikdüzü güne kar yağışı ile uyandı

Beylikdüzü güne kar yağışı ile uyandı

Beylikdüzü güne kar yağışı ile uyandı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, zaman zaman etkisini gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son uyarıların ardından önceki gün akşam saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağış yüksek kesimlerde zaman zaman etkisini kar yağışı olarak gösterdi. Kentin en yüksek ilçelerinden Beylikdüzü ve çevresinde sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Yağış, rüzgar ve soğuk havanın etkisi ile vatandaşların şemsiyelerini güçlükle tuttuğu görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tuzlama ekipleri ise metrobüs üst geçidinde kar yağışının olumsuzluğa yol açmaması için tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

5.01.2019Haber
Binali Yıldırım: Bu rezilliğe son vereceğiz

Binali Yıldırım: Bu rezilliğe son vereceğiz

Cuma namazını Eyüpsultan Camii'nde kılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım Büyükada'daki fayton tartışmasıyla ilgili olarak, "Esnafla faytoncularla konuşup bu rezilliğe bir son vereceğiz. Her şey para demek değil" dedi.

4.01.2019Haber
Son dakika... Binali Yıldırım cuma namazı sonrası konuştu

Son dakika... Binali Yıldırım cuma namazı sonrası konuştu

Cuma namazını Eyüpsultan Camii'nde kılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım Büyükada'daki fayton tartışmasıyla ilgili olarak, "Esnafla faytoncularla konuşup bu rezilliğe bir son vereceğiz. Her şey para demek değil" dedi.

4.01.2019Gündem
Mehmet Uğur Dilipak kimdir

Mehmet Uğur Dilipak kimdir?

4 Ocak Cuma günü yayımlanan Resmi Gazete kararı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) üyesi olarak ataması gerçekleştirilen Mehmet Uğur Dilipak, araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Mehmet Uğur Dilipak kimdir? İşte, o isim hakkında TBMM'den alınan bazı bilgiler

4.01.2019Gündem
Son dakika İstanbulda kar yağışı başladı

Son dakika! İstanbul'da kar yağışı başladı

Meteoroloji ve AKOM'dan yapılan uyarıların ardından İstanbul’a beklenen kar geldi. Sabah saatlerinden kentin yüksek yerlerinde vatandaşlar kar yağışı ile uyandı. 

4.01.2019Gündem
Son dakika: Ekipler alarma geçmişti İstanbulda kar yerine sağanak yağmur...

Son dakika: Ekipler alarma geçmişti! İstanbul'da kar yerine sağanak yağmur...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 'kar yağışı uyarısı' yapılan İstanbul'da, dün gece saatlerinde beklenenin aksine sağanak yağmur başladı. Yağış, sabaha kadar devam etti. 

4.01.2019Gündem
Son dakika.... AKOM’dan şiddetli kar uyarısı

Son dakika.... AKOM’dan şiddetli kar uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) , İstanbul’un bazı ilçelerinde gün boyunca yağmur şeklinde olan yağışların akşam saatlerinde şiddetli kar yağışına döneceği uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada şiddetli kar yağışına gece saatlerinde özellikle batı ilçelerde fırtınanın da eşlik edeceği belirtildi.

3.01.2019Gündem
Esnaflara köprü desteği

Esnaflara köprü desteği

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün talebine üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME) yeni bir düzenleme yaptı.

3.01.2019Ekonomi
İstanbul’da şok operasyon Doğaya salındılar...

İstanbul’da şok operasyon! Doğaya salındılar...

Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından Edirnekapı kuş pazarına düzenlenen operasyon sonucunda el konulan 515 kuş, halkalanarak doğaya salındı.

2.01.2019Gündem
Son dakika: İBB duyurdu Artık Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullanabilecekler...

Son dakika: İBB duyurdu! Artık Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecekler...

İBB'den yapılan son dakika açıklamasında "Yeni düzenlemeyle artık kamyonet, minibüs, panelvan tipi 2. sınıf araçlar, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecek" denildi.

2.01.2019Ekonomi
Son dakika... Büyükadada yangın

Son dakika... Büyükada'da yangın

Büyükada'da ahırların olduğu bölgede yangın çıktı. Yangında 9 atın öldüğü, 3 atın da yaralandığı bildirildi.

1.01.2019Gündem
Yahya Kemal Beyatlı’nın mirasçılarına telif ödeyecek: İBBye telif cezası

Yahya Kemal Beyatlı’nın mirasçılarına telif ödeyecek: İBB'ye telif cezası

ŞAİR Yahya Kemal Beyatlı’nın 5 mirasçısı, eserlerini izinsiz basıp çoğalttığı iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri şirketine 10 yıl önce açtığı davayı kazandı.

1.01.2019Kitap Sanat
Besiktaş’a açık hava müzesi

Besiktaş’a açık hava müzesi

Beşiktaş’ta metro kazılarında ortaya çıkan ve İstanbul’da ilk Türklerin izleri olarak yorumlanan kurgan tipi mezarlar için açık hava müzesi şeklinde koruma ve sergileme kararı alındı. Metro istasyonunu kullananlar cam bloklar üzerinden mezarları görebilecek.

1.01.2019Gündem
TBMM Başkanı Yıldırımdan itfaiyeye yeni yıl ziyareti

TBMM Başkanı Yıldırımdan itfaiyeye yeni yıl ziyareti

TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "İstanbul'un geleceği için, gelecek 5 yıl için, ilçelerle büyükşehirle en güzel çocukluk, gençlik ve üniversite yıllarımın geçtiği bu şehre hizmet üzere İstanbulluların arzusuna, Cumhurbaşkanımız ve partimizin kararına bağlı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldum. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Allah bizi bu yolda mahcup etmesin." dedi

31.12.2018Gündem
İBB duyurdu Yılbaşını İstanbulda geçirecekler dikkat

İBB duyurdu! Yılbaşını İstanbul'da geçirecekler dikkat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yılbaşı için bazı önlemler aldı. Önlemler kapsamında zabıta, itfaiye, sağlık personellerinin gece boyu ek mesai yapacağı, Metro, metrobüs ve İETT hatlarının da ek seferler düzenleyeceği açıklandı.

30.12.2018Gündem
‘Yıldırım istifa etmeli’

‘Yıldırım istifa etmeli’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı nedeniyle istifa etmesi gerektiğini söyledi.

30.12.2018Gündem
AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner kimdir

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bayrampaşa Belediye başkan adayı Atilla Altıner oldu. Peki Atilla Altıner kimdir? İşte Ak Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner'in biyografisi.

29.12.2018Gündem
Yılbaşında İstanbul genelinde 39 bin polis görev yapacak

Yılbaşında İstanbul genelinde 39 bin polis görev yapacak

Yılbaşı tedbirleri kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri  Şube Müdürü Zafer Baybaba, yılbaşı gecesi alınacak önlemlerle ilgili Taksim Meydanı'nda basın mensuplarına bilgi verdi.

29.12.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul adaylarını açıkladı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen İstanbul adaylarını duyurdu. AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım oldu. Beşiktaş, Maltepe ve Silivri'de Cumhur İttifakı'nın ortak adayları gösterildi. İşte tanıtım toplantısında tüm yaşananlar...

29.12.2018Gündem
‘Yerel seçimler siyaset üstü tavırla yürütülmeli’

‘Yerel seçimler siyaset üstü tavırla yürütülmeli’

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Bedrettin Dalan ve Nurettin Sözen’den sonra eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ı Taksim’deki ofisinde ziyaret etti. Topbaş “Bu demokratik yarış, halk takdir edecek. Karşılıklı çekişme olmamalı” dedi.

29.12.2018Gündem
Erdoğan: Psikolojik bir çalışma

Erdoğan: 'Psikolojik bir çalışma'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK/PYD’nin kontrolünde bulunan ve ABD’nin askerlerini çekme kararı verdiği Menbiç’e Esad rejimi askerlerinin bayrak çektiği haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, “Suriye’nin Münbiç’e (Menbiç) yönelik psikolojik çalışma içerisinde olduğunu biliyoruz. Ama ortada henüz kesinleşmiş ciddi bir şey yok” dedi. Erdoğan, dün cuma namazı çıkışında gündeme ilişkin sorular üzerine şunları söyledi:

29.12.2018Gündem
İstanbulkart’a yükleme için istasyona gitme devri kapandı

İstanbulkart’a yükleme için istasyona gitme devri kapandı

İstanbullulara ulaşımda kolaylık sağlanarak akıllı şehircilik uygulamalarına destek olunması amacı ile DenizBank ve Belbim A.Ş. arasında önemli bir işbirliği gerçekleşti. İşbirliği kapsamında, tüm istanbulkart kullanıcıları, cep telefonlarına indirdikleri fastPay uygulamasına diledikleri kredi kartını ekleyerek, hiçbir ek ücret ödemeden masrafsız ve hızlı şekilde istanbulkart’larına para yükleyebilecekler. İşbirliği kapsamında fastPay üzerinden istanbulkart yüklemesini gerçekleştiren ilk 100 bin kişinin fastPay hesabına 10 TL hediye edilecek. Böylece daha önce yükleme için gerekli olan istasyondaki biletmatik cihazı üzerinden işlem yapmaya olan ihtiyaç ortadan kalkıyor.

28.12.2018Ekonomi
Yunanistana kaçan darbecilerle ilgili önemli gelişme

Yunanistan'a kaçan darbecilerle ilgili önemli gelişme

FETÖ'nün darbe girişiminde helikopterlerle İstanbul çevresinde kalkışmaya katılan ve bir kısmı daha sonra Yunanistan'a kaçan askerlerin yargılandığı davada, bir sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 9 sanık hakkında ise birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteyen Cumhuriyet Savcısı, Yunanistan'a firar eden 8 sanığın dosyanın ayrılması talep etti.

28.12.2018Gündem
Eski başkanlara ziyaret

Eski başkanlara ziyaret

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu, dün eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanları Bedrettin Dalan ve Nurettin Sözen’i ayrı ayrı ziyaret etti.

27.12.2018Gündem
Şehir Tiyatroları bu sezon 11 sahnede perde açacak

Şehir Tiyatroları bu sezon 11 sahnede perde açacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu sezon 11 sahnede oyunlarını sergileyecek.

26.12.2018Kitap Sanat
İstanbulda hava durumu nasıl olacak İşte 25 Aralık güncel hava durumu

İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte 25 Aralık güncel hava durumu

Hava durumu, kar yağışı dolayısıyla günün en çok araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM), alınan bilgilere göre İstanbul'un kuzey kesimlerinde etkili olacak olan kar yağışı, iç kesimlerde ise soğuk yüzünü gösterecek. İSKİ, soğuk hava konusunda İstanbulluları uyardı. İşte, günün en son hava durumu bilgileri ve uyarıları

25.12.2018Gündem
İstanbula kar yağacak mı AKOM’dan İstanbul için kar yağışı uyarısı

İstanbul'a kar yağacak mı? AKOM’dan İstanbul için kar yağışı uyarısı!

İstanbul'da bugün sabah saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışın, karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda, akşam saatlerinden itibaren il genelinde aralıklarla kuvvetli yağmur görülecek.

24.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Zarar eden otopark?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 30 şirketten 11’inin 2018’in üçüncü çeyreğinde toplamda 94 milyon TL zarar açıklamasına haberlerde rastladık.

3.01.2019

Alacahırka’ya ilgi istiyoruz

Okurumuz Berk Seyran: “Yıldırım İlçesi Mollaarap Mahallesi’nde bulunan Alacahırka Mezarlığı’na defin işlemleri için gelen vatandaşımız oradaki denetimsiz araç parkları sebebiyle zor anlar yaşıyor.

24.12.2018