Gündem Haberleri

  Başbakan Davutoğlu'ndan HDP'ye sert sözler

  AA
  18.04.2016 - 10:30 | Son Güncelleme:

  Şehit yakını, gazi ve yakınlarının istihdamına ilişkin kura töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'yi eleştirdi. Başbakan Davutoğlu, "Hendek savaşları kamu güvenliğini tehdit etti diyorlar. Merhum Ziya Paşa’nın dediği gibi 'Siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız?' Bu millet sizin gerçek yüzünüzü gördü" dedi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni'nde yaptığı konuşmada, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile bir araya gelmenin, buluşmaların en güzeli olduğunu söyledi.

  Her bir şehidin tek damla kanının hesabını sormaya kararlı olduklarını ifade eden Davutoğlu, "Perde önündekilerle başka, perde gerisindekilerle daha başka bir mücadele gerekiyor. Terörü teşvik edenler, teşvikten prim alanlar var. Teröriste kol kanat gerenler, yardım ve yataklık edenler var. Terör örgütü adına rol aldığı halde meşru siyaset sahnesinde rol almaya çalışanlar var. Milletten aldığı oyu, devletten aldığı imkanı suistimal edip teröristlerin hizmetine verenler var. Bütün bunlar da hak etikleri neyse onu görecekler." dedi.

  "KUZU POSTUNU ÇIKARIP YENİDEN SAHNETE ÇIKTILAR"

  Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin teklifin TBMM'ya sunulmasıyla üslupların değiştiğini vurgulayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

  "Biz bu mekanizmayı çalıştırır çalıştırmaz bazıları kuzu postunu çıkardı ve her şey unutulmuş gibi yeniden sahneye çıktı. Biz dokunulmazlıkların kaldırılması değişikliğini Meclis'e sunduğumuz andan itibaren üslupları değişmeye başladı. Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri hemen çark etmeye başladı. Yakasında TBMM rozetiyle çukur başında teröristin taziye çadırında meydan okuma provaları yapanlar, şimdi yine güya barışı terennüm etmeye, barışçıl görünmeye çalıştılar."

  "MİLLET SİZİN GERÇEK YÜZÜNÜZÜ GÖRDÜ"

  "Direniş kahramanca bir destan yazıyor, 'hendek, çukur' diye küçümsemeye çalışanlar dönüp tarihe baksın" diyenlerin, bugün "Biz demokratik bir partiyiz şiddetin her türlüsünü reddediyoruz" ifadesini kullandığına dikkati çeken Davutoğlu, "(Hendek savaşları kamu güvenliğini tehdit etti ve şiddeti tırmandırdı) diyorlar. Merhum Ziya Paşa’nın dediği gibi 'Siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız?' Bu millet sizin gerçek yüzünüzü gördü. Diyarbakır'da, Sur’da, Cizre’de, Silopi’de gördü sizi" diye konuştu.

  "FEZLEKELERİN YARGIYA İNTİKALİ SAĞLANACAK"

  Güvenlik güçlerine 23 Temmuz'da verilen talimatın geçerliliğini koruduğunu ifade eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Bu ülke, Türkiye Cumhuriyeti devleti, vatandaşlarıyla beraber terörizmi dize getirmekte kararlıdır. Pervasızca teröre sözcülük yapanlar da adaletin karşısına çıkarak hesap verecek. Fezlekelerin yargıya intikalini sağlayacak düzenleme için süreç başlamıştır, gereğince de ilerleyecektir."

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı