Gündem Haberleri

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya'nın ihlalleri örtmesi mümkün değil

  AA
  31.01.2016 - 18:53 | Son Güncelleme:

  Başbakan Davutoğlu, "Hava sahası ihlali olmuşsa saklamak da, olmamış bir hava sahası ihlalini var diye göstermek de mümkün değil. Rusya'nın işlediği bazı ihlalleri örtmesi mümkün değil" dedi.

  Başbakan Davutoğlu, Suudi Arabistan'da açıklamalarda bulundu.Rusya'nın bazı hava sahası ihlallerini örtmesinin mümkün olmadığından bahseden Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

  "Artık dünyada hiçbir ülke izole değil, herhangi bir yerde hava sahası ihlali olmuşsa saklamak da, olmamış bir hava sahası ihlalini var diye göstermek de mümkün değil. Dolayısıyla Rusya'nın şu veya bu gerekçeyle işlediği bazı ihlalleri örtmesi mümkün değil"
  Kısa süreli bir ihlalin olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, ihlalin hem NATO hem de Türkiye radarlarınca tespit edildiğine dikkat çekti. Türkiye'nin Rusya ile olan gerilimi artırmak düşüncesinde olmadığını söyleyen Davutoğlu, "Türkiye hava sahasını koruma konusunda da gerekli hassasiyeti her zaman gösterir" dedi.
  "Suriye'de hem rejim DEAŞ aynı ölçüde suçludur"

  Suriye'de katliam yapan rejim ve barbarca cinayetler işleyen DAEŞ'in aynı ölçüde suçlu olduğunun altını Çizen Davutoğlu, "Türkiye olarak, Suudi Arabistan ile birlikte Suriye ılımlı muhalefetine vereceğimiz desteği sürdüreceğiz" dedi. 

  Rus uçağı yine Türk hava sahasını ihlal ettiRus uçağı yine Türk hava sahasını ihlal etti


  "Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatine değildir"

  Davutoğlu, "Rusya'yı bir kez daha uyarıyoruz, gerek Suriye'deki muhalif unsurlara, ılımlı muhalefete verdikleri zarar, gerekse Türk hava sahasına yönelik sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatine değildir" dedi.

  NATO’dan Rusya’ya “Sorumlu davran”NATO’dan Rusya’ya “Sorumlu davran”


  "Türkiye her zaman Suriye halkının yanındadır"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin her zaman Suriye halkının yanında olduğunu dile getirerek, "Türkiye her zaman ılımlı muhalefetin yanında, DEAŞ'ın, rejimin ve Suriye'yi işgale yönelen yabancı güçlerin, yabancı devlet unsurlarının karşısındadır, böyle olmaya da devam edecektir" şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı