GeriGündem Aynı lokantada yemek yiyen 19 kişi zehirlendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aynı lokantada yemek yiyen 19 kişi zehirlendi

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ndeki bir lokantada yedikleri yemekten 20 kişi zehirlendi. Zehirlenenlerden 14'ü tedavileri ardından taburcu edilirken, 6'sının durumunun izlendiği belirtildi.

Karşıyaka Çarşısı'ndaki Serhat Bağıran ve Mahir Bağıran kardeşlere ait ‘Özlem Lokantası'nda dün akşam yemek yiyen 20 kişi ilerleyen saatlerde kusma, mide bulantısı ve titreme şikayetiyle Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanede tedaviye alınanların aynı lokantada pilav, tandır, köfte ve kebap yedikleri anlaşıldı.

Zehirlenenlerden Caner Şener (39), Nermin Şener (36), Yahya Hayati Diril (54), Arzu Damar (25), Haydar Sarar (35), Taner Menemenli (39), Nevin Menemenli (47), Mahmut Aksu (30), Kemal Töregel (46), Levent Çelik (40), Osman Caferoğlu (25), Melih Öncel (22), Mehmet Aslan (15) ve Abdullah Aslan (25) tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Hastanede tutulan Şerivan Çay (40), Ünay Vural (34), Osman Yalın (28), Saynur Yöntem (53), Halis Sami Kütükçü (24) ve Cemal Taşlıçukur'un (43) ise bir süre daha durumlarının izleneceği belirtildi. Sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Zehirlenme şikayetleri üzerine lokantanın yemeklerinden örnek alındı, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle