Gündem Haberleri

  Altınok: 'Böyle bir görevi büyüklerimiz tevdi etti'

  Murat ÇAKIR / ÇAĞATAY KENARLI - DHA
  29.08.2015 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İçişleri Bakanlığı'na getirildi. Altınok yaptığı ilk açıklamada; "Beklemiyordum ama biz kamu görevlileri için görev beklenmez görev tevdi edilir. Böyle bir görevi büyüklerimiz tevdi etti" dedi.

  Altınok, İstanbul'dan sabah saatlerinde Ankara'ya gidişi öncesi Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda basın mensuplarına yaptığı açıklama, “Bu bir bayrak yarışı. Bir görevden başka bir göreve gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Milletimize hizmet etmenin alanı ve sahası görev farklılığı yoktur. Bize tevdi edilen sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Başbakanımızın tevdi etmiş olduğu bu görevi de bundan önceki görevlerimde olduğu gibi elimden geldiğince memleketimize milletimize üstün hizmet anlayışıyla yerine getirmeye gayret edicez. Allah yar ve yardımcımız olsun. İstanbul'da 20 ay boyunca bu güzel insanlara ve şehre hizmet vermiş olmanın onurunu yaşadım. Onu bana Cenab-ı hak bahşetti. Bundan sonra da bütün memleketimize yeni verilen görev sebebiyle elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Bütün İstanbullulara bize göstermiş oldukları iyi niyete, samimiyete ve yardım için teşekkür ediyorum. Bu millete hizmet etmenin alanı, sahası yoktur. Her alan her zamanda mekanda görev yapmak şereftir!" diye konuştu.

  Bir gazetecinin bakanlık bekleyip beklemediğine ilişkin sorusu üzerine de Altınok, “ Beklemiyordum ama biz kamu görevlileri için görev beklenmez görev tevdi edilir.Böyle bir görevi büyüklerimiz tevdi etti. Şerefle elimizden geldiğinin en iyisin onların teveccühüne layık olma adına yapmaya gayret edeceğiz" dedi.  ALTINOK'TAN VEDA MESAJI

  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, seçim hükümetinde İçişleri Bakanı olarak atanmasının ardından veda mesajı yayınladı. Altınok veda mesajında, “İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki yaklaşık 2 yıllık görev sürem boyunca her zaman iyi bir polis ve iyi bir yönetici olmak için özen gösterdim. Bugüne kadar şahsıma verilen her görevi de devraldığım noktadan daha ileri bir seviyeye ulaştırmak için tüm personelimle beraber var gücümle çalıştım. Ülkemizin gözbebeği bu güzel şehirde, halkımızın güvenliğini sağlamak amacıyla teşkilat olarak mesai mefhumu gözetmeksizin tüm imkânlarımızı seferber ederek kararlılıkla hizmet verdik, görev bayrağını teslim edeceğim meslektaşımın da aynı kararlılıkla hizmet edeceğine olan inancım tamdır. Her ne kadar, Polis Teşkilatından ayrılmanın hüznünü yaşıyor olsam da, devlet büyüklerimizin bizlere layık gördüğü bir başka onurlu ve şerefli makam olan “İçişleri Bakanlığı” göreviyle gurur duyarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.

  ALTINOK: 'ASLAN PARÇASI YİĞİT POLİSLERİM'

  Çalıştığı polislere de mesajında 'aslan parçası yiğit polislerim' diye hitap eden Altınok, “İl Emniyet Müdürünüz olarak omuz omuza görev yaptığımız süre boyunca, İstanbul'umuzun dünyanın en güvenli büyükşehirlerinden biri haline gelmesinde, üstün görev anlayışına sahip, çalışkan, yetenekli Siz Kahraman Polislerimin sonsuz emeği, gayreti ve alın teri vardır. Her zaman bu başarılı çalışmalarınıza devam etmek için elinizden gelenin çok fazlasını yapacağınıza yürekten inanıyorum" diye konuştu.

  İSTANBULLULARA MESAJ

  Altınok, İstanbullulara da ilettiği mesajında ise, “Sizlerin, şahsıma ve teşkilatıma göstermiş olduğunuz yakın ilgi, dostluk ve yardımlaşma anlayışınızı, devlet hizmetinde geçen uzun meslek hayatımın en değerli anıları olarak daima hatırlayacağımı belirterek, sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım. Her zaman İstanbul Polisi ile el ele olarak, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşayacağınızı temin ederim. Bizlere ilgi ve yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen, birlikte görev yaptığımız başta İl Valimiz, Cumhuriyet Başsavcılarımız ile tüm adliye teşkilatımız, Silahlı kuvvetlerimizin mümtaz temsilcileri, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli yöneticileri ile basınımızın değerli temsilcilerine teşekkür ederim. Bu vesile ile sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle arz-ı veda eder, Saygılar sunarım" ifadelerini kullandı.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı