GeriGündem Perde göründü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Perde göründü

Perde göründü

Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde yıkım çalışmaları tüm hızıyla sürerken ön cephesinin tamamen yıkılması ile AKM içerisinde bulunan beyazperde göründü.

Taksim’de bulunan ve yıkımına 13 Şubat’ta başlanan Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) yıkım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ön cephenin yıkım çalışmaları sırasında AKM içerisinde bulunan beyazperde göründü.

Sabahın erken saatlerinde başlayıp aralıksız olarak devam eden çalışmaları bazı yerli ve yabancı turistler ilgi ile izledi. İş makineleri ile yıkımına devam edilen AKM’nin ön cephesinin tamamen yıkılmasının ardından ortaya çıkan beyazperdeyi gören bazı turistler o anları cep telefonlarıyla kaydetti. Bina içerisinde tahliyeler devam ederken yıkım çalışmaları 16 farklı kamera iie 24 saat takip ediliyor.

Perde göründü
Taksim’den yarımadaya uzanan manzara

2 bin 500 kişilik opera salonu, 800 kişilik tiyatro salonu, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, bir sergi salonu, bir kütüphane ve 885 araçlık otoparkın yapılacağı yeni binanın fotoğrafları AKM binası önüne asılırken, yeni binanın tamamlanmasının ardından üst katında ikinci köprüden tarihi yarımadaya kadar uzanan manzarayı görme imkanı sağlayan bir restoran da yer alacak.

Perde göründü


Yorumları Göster
Yorumları Gizle