GeriGündem AK Partili başkandan 'fotoğraf' tepkisi, Ayşen Gruda'dan yanıt
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  53
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Partili başkandan 'fotoğraf' tepkisi, Ayşen Gruda'dan yanıt

AK Partili başkandan 'fotoğraf' tepkisi, Ayşen Gruda'dan yanıt

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Ayşen Gruda'nın Tokat’ta bir güldürü programında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun asılı fotoğraflarının indirilmesi istediğini söyledi. Polat'ın iddiasına göre daha sonra fotoğrafların üzerine afiş yapıştırıldı. Gruda iddialara yanıt verdi: Ayıp değil mi böyle iftira atmak...

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, "Ayşen Gruda hanımın güldürü programını yapacağı 26 Haziran Kültür Sarayı Salonu'na girdiği anda duvarda asılı olan Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın resimlerini kastederek, 'Ben Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun resimlerinin olduğu sahneye çıkmam, o resimler indirilsin' şeklindeki talebi, sanata verdiğimiz öneme hakaretten de öte halkın seçtiği liderlere, dolayısıyla halkın iradesine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır." dedi.

Polat, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, oyuncu Ayşen Gruda'nın geçen günlerde Tokat’ta soru cevap şeklinde bir güldürü programına katıldığını söyledi.

AK Partili başkandan fotoğraf tepkisi, Ayşen Grudadan yanıt

Gösteriye kendisinin de gittiğini belirten Polat, "Ülkemizin onlarca yıldır içerisinde bulunduğu vahim süreçler sebebiyle sanat hep geri planda tutulmaya mahkum olmuş. AK Parti olarak medeniyet, kültür ve sanat değerlerimizi muhafaza eden, yeniden üreten ve gelecek nesillere kaliteli biçimde aktaran, kültürel farklılıkları zenginlik olarak gören, herkesin kültür ve sanat faaliyetlerine katkıda bulunduğu ve erişebildiği, estetik duygusu güçlü ve kültürlü bir toplum için çaba gösterdik" ifadesini kullandı.

Son 10 yılda halkın tiyatroya ilgisinin yüzde 75 arttığını gösteren Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün faaliyet raporlarının politikalarının amacına ulaştığını doğruladığını dile getiren Polat, şunları kaydetti: "Kısacası hükümetimiz, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olmuştur. Ayşen Gruda hanımın güldürü programını yapacağı 26 Haziran Kültür Sarayı Salonu'na girdiği anda duvarda asılı olan Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın resimlerini kastederek, 'Ben Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun resimlerinin olduğu sahneye çıkmam, o resimler indirilsin' şeklindeki talebi, sanata verdiğimiz öneme hakaretten de öte halkın seçtiği iderlere, dolayısıyla halkın iradesine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. Talebinin salon görevlilerince yerine getirilmemesi üzerine Gruda'nın ekip arkadaşları tarafından resimlerin üzeri reklam afişleriyle çirkin bir şekilde kapatılmıştır."

AYŞEN GRUDA'DAN YANIT

Bu iddiaların ardından hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Ayşen Gruda, idialarla ilgili büyük bir şaşkınlık yaşadığını söyledi. Gruda şöyle konuştu: "Neden böyle bir şey yapıyorlar anlamıyorum. Ayıp değil mi böyle iftira atmak. Ben orada sahneye çıktım, insanlarla sohbet ettim. Fotoğrafları ise sahnem bitince gördüm. Orada Atatürk'ün resmi de vardı. Neden böyle bir şey söyleyeyim. Benim makama saygım vardır. O makamda ilk Atatürk vardı. Benim insanların oy verdiği parti ile bir sorunum yok."

AK Partili başkandan fotoğraf tepkisi, Ayşen Grudadan yanıt

Ayşen Gruda'nın söyleşi sırasında salonda çekilen fotoğrafı 

.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle