GeriGündem AK Parti, "dokunulmazlık" için harekete geçiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti, "dokunulmazlık" için harekete geçiyor

AK Parti, "dokunulmazlık" için harekete geçiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı, dokunulmazlık konusundaki revize edilmiş teklifi CHP ile görüşecek - AK Parti'nin yeni teklifinde, TBMM'deki dokunulmazlık dosyalarının yanı sıra savcılıklar, Adalet Bakanlığı ve Başbakanlıktaki dosyaların da kapsama alınması öngörüldü

Alınan bilgiye göre, AK Parti MYK toplantısında dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği ele alındı. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'ya ilettiği üç öneriden biri olan "Anayasa değişikliğinin tarihi itibarıyla, o tarihten önce işlenmiş ama fezleke düzenlenmemiş, parlamentoya intikal etmemiş suçlar ortaya çıktığında da bu suçlar dokunulmazlık kapsamının dışında kalmasın" görüşünü içeren 3. teklif "makul ve değerlendirilebilir" bulundu. 
AK Parti, daha önce diğer partilerle paylaştığı önerisini, TBMM'de bulunan dokunulmazlık dosyalarının yanı sıra savcılıklar, Adalet Bakanlığı ve Başbakanlıkta bulunan fezlekeleri de kapsayacak şekilde revize etti. 
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, revize edilen öneriyi CHP'ye iletecek. Bostancı'nın bugün ya da yarın CHP Grubu ile görüşeceği ifade edildi. 
CHP'nin teklife "evet" demesi halinde, anayasa değişikliği teklifi için sürecin hızlı işletilmesi planlanıyor ancak CHP'nin olumsuz yanıt vermesi halinde AK Parti, vakit kaybetmeden önerisini TBMM Başkanlığına sunma kararı aldı. AK Parti, tekliflerine resmi yanıt vermeyen HDP ve MHP ile görüşmeyecek. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle