Gündem Haberleri

  9 yeni film vizyonda

  Hürriyet Haber
  06.05.2011 - 16:50 | Son Güncelleme:

  Sinemaseverler, bu hafta, komedi, animasyon, dram ve gerilimin bulunduğu 4'ü yerli 9 yeni filmle buluşacak.

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e756GİŞE MEMURU

  Tolga Karaçelik'in yönettiği ve Serkan Ercan, Zafer Diper, Nergis Öztürk ile Nur Aysan'ın oynadığı “Gişe Memuru” filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.
  Filmin konusu şöyle:
  “Kenan, babasıyla oturan bir gişe memurudur. Çalışkanlığı ve kendi kendine konuşmasıyla ünlüdür. Kenan'ın, çocukken annesini kaybetmesinin ardından babasıyla olan ilişkisi gittikçe çözülür. Otomatikleştiği gişesinde, hayal ve gerçek arasındaki çizgi daha da belirsizleşmeye başlar. Kenan'ın, ev, servis ve gişe arasında sıkışıp kalan hayatı yeni atandığı gişelerde değişir.”

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   


  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e758SUÇLU KİM

  Malcolm Venville'in yönettiği ve Keanu Reeves, Vera Farmiga, Judy Greer ile James Caan'ın oynadığı “Suçlu Kim? (Henry's Crime)” filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerin yüzünü güldürecek.
  Filmde, Henry, bir banka soygununa şahit olur. Suçu üstlenen Henry, hapisten çıktıktan sonra, cezasını çektiği, ancak aslında soymadığı bankayı soymaya karar verir. Bankayla tiyatronun arasında bir tünelin olduğunu fark eden Henry, hücre arkadaşı Max'in de tahliye olup olaya dahil olmasıyla soyguna yaklaşır, ancak aşkı Julie ile karşılaşacağını hesaba katmaz.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV 

   

   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e75aAĞIR ABİ

  Oğuzhan Uğur'un yönettiği ve Halil Taşdemir, Senem Başak, Serhat Turan ile Erdinç Kurt'un oynadığı “Ağır Abi” filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.
  Filmde, mafya dizilerinden etkilenen Efe ve Yiğit adında iki genç, ağır abi olabilmek için ne yapabileceklerini düşünürlerken, en acımasız mafya babası Abidin Cirit'in yaşadığı kasabaya giderler. Ufak bir güç gösterisiyle kendilerini Abidin Cirit'e kanıtlayan ikili, onun bir anda alemden çekilmesiyle yıkılır. Ancak Cirit, yine de elini ikilinin üzerinden çekmez ve onları, tek oğlu Sultan'ın koruması olarak görevlendirir.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e75cKÜÇÜK GÜNAHLAR

  Rıza Kıraç'ın yönettiği ve Macit Koper, Esra Ruşan, Berke Üzrek ile Tülay Günal'ın oynadığı “Küçük Günahlar” filmi, üçlü bir aşk hikayesinin ardında bireyin vicdani hesaplaşmasını açığa çıkarmaya çalışıyor.

  Film, üçlü bir aşk hikâyesinin ardında bireyin vicdani hesaplaşmasını açığa çıkarmaya çalışırken, 12 Eylül darbesi ve sonrasında yaşanan Kürt - Türk çatışmasının Batı’daki bireyler üzerinde bıraktığı yaraların hikâyesini anlatıyor. Türkiye’deki Kürt - Türk çatışmasına ve diğer politik sorunlara değinse de büyük lâflar yerine, bu çatışmadan etkilenen bireylerin hayatına odaklanıyor.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV 


   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e75eDEVRİMDEN SONRA

  Mustafa Kenan Aybastı'nın yönettiği ve Cezmi Baskın, Metin Coşkun, Fırat Tanış ile Altan Gördüm'ün oynadığı “Devrimden Sonra” filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

  Film, Türkiye’de gerçekleşebilecek bir devrimin hayata nasıl yansıyabileceğini anlatıyor. Düşlerdeki Türkiye’yi, bir türlü gerçekleştirilemeyen hayalleri anlatıyor. Eğitimin, sağlığın, parayla satılmadığı, insanların işsizlik korkusu ile yaşamadığı, gençlerin üniforma giydirilip emperyalist örgütlerin hizmetine sokulamadığı bir ülkeyi anlatıyor.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e760SENNA

  Asif Kapadia’nın yönettiği ve Ayrton Senna, Alain Prost, Frank Williams ile Ron Dennis’nin oynadığı belgesel film Senna, 06 Mayıs 2011’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.
  Brezilyalı efsanevi yarışçı Ayrton Senna üzerine kurulu olan belgesel film, Senna’nın 80’lerin ortasında başladığı Formula 1 kariyerini anlatırken siyasetin spora getirdiği zorluklara da değiniyor. 1994 yılında yarış esnasında virajı dönemeyip beton duvara çarpan Senna, direksiyon milinden kopan bir kaynak parçasının kaskı delerek başına saplanması sonucu 34 yaşında hayatını kaybetti.

   FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e762KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ KÖTÜLERE KARŞI

  Mike Disa'nın yönettiği ve Glenn Close, Hayden Panettiere, Cheech Marin ile Patrick Warburton'un seslendirdiği “Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı” filmi, animasyon sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek.
  Filmde, Nicky Flippers tarafından acilen göreve çağrılır ve eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalır. Kötü kalpli bir cadı, Hansel ve Gretel adında iki masum çocuğu alıkoyar ve Nicky'nin arama kurtarma görevi için Kırmızı Başlıklı Kız'a ihtiyacı var.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e764KIYAMET GECESİ

  Brad Anderson'un yönettiği ve Hayden Christensen, Thandie Newton, John Leguizamo ile Jacob Latimore'un oynadığı “Kıyamet Gecesi (Vanishing On 7th Street) filmi, gerilim sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.
  Filmin konusu şöyle:
  “İnsan nüfusunun çoğu, gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Arkalarında herhangi bir ipucu bırakmadan kaybolan bu insanlar, arkalarında bıraktıkları kişisel eşyalara bakılırsa, yanlarında hiçbir şey götürmemişlerdir. Bu tuhaf ve karanlık olaydan kurtulan bir grup insan 7. Caddede buluşur. Aralarında son kalan insanlar olduklarını düşünenler vardır.”

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV


   

  /images/100/0x0/55eb01a7f018fbb8f8a4e766COPACABANA: DÜĞÜN HEDİYESİ

  Marc Fitoussi'nin yönettiği ve Isabelle Huppert, Aure Atika, Lolita Chammah ile Jurgen Delnaet'in oynadığı “Copacabana: Düğün Hediyesi” filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerle buluşacak.
  Filmde, Babou, hiçbir şeyi önemsememektedir, ancak kızının kendisini düğününe çağırmaya utandığını öğrenince, hayatında bazı değişiklikler yapmaya karar verir. Belçika kıyılarında devre mülk satışı işine girer ve örnek çalışan seçilir. Babou, kendi başarısına gölge düşürmeyi becerir. Şimdi kızına, yakışır bir hediye bulması gerekir.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV


   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı