Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 15ºC
28 Mart 2015 16:21
GÜNDEM Haberleri

Arınç: Para sayma makinesi...

Arınç: Para sayma makinesi...

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen operasyonun ardından AK Parti’den en net açıklamayı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptı. Arınç’a en çok konuşulan görüntüleri, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan ayakkabı kutuları içerisindeki paralar ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde görüntülenen para sayma makinası soruldu. Arınç, oğulları gözaltında olan 3 bakan için de “Bu arkadaşlarımız ‘Bana müsaade’ diyebilirler veya Başbakanımız bunu isteyebilir. Kabine revizyonu kararını da Başbakan verecek” dedi.

Arınç, görüntülerin gerçek olup olmadığını bilmediğini söylerken, Halk Bankası Genel Müdürü’nün evinde bulunan paralarla ilgili “Hiç aklıma gelecek bir şey değil. Bir banka müdürünün ne kadar maaş aldığı bellidir. Herhalde bankada toplanan mevduatı evine götürmüyordur” dedi.

‘Bize müsaade’ diyebilirler

İşte Arınç’ın açıklamaları:

“Bu görüntüleri internette gördük herhalde değil mi? Sosyal medyada, ben henüz onun gerçeklik noktasını bilmiyorum. Savcı bey elindekileri bana göster imkanım yoksa, nasıl oluyor da bunlar internette yayınlanabiliyor ? bu çirkin bir şey ayıp bir şey. Yayınlanması gerçekten suç olan bir konuda benim görüşümü almayın. Ben onun henüz gerçekliğinden bile emin değilim.

BÜLENT ARINÇ'TAN 'ÖRGÜT' OPERASYONU AÇIKLAMASI/ HÜRRİYET TV

KUTULARDA PARA BULUNMASI

Hiç aklıma gelecek bir şey değil. Bir banka müdürünün ne kadar maaş aldığı bellidir.  Herhalde bankada toplanan mevduatı evine götürmüyordur.

Aklıma Sinan Aygün geliyor. Orda da bir üç trilyon civarında bir para bulunmuştu. Kendisine iade edildi. Sayın Aygün bu konuda aklanmış sayılabilir.

İŞTE BÜLENT ARINǒIN OPERASYON AÇIKLAMASI/ HÜRRİYET TVPARA SAYMA MAKİNASI

Burada da bir para makinası bilmem ne mizansen midir, parayı çok seviyor da sürekli sayım mı gerçekleştiriyor, şu yargı ne yapacaksa yapsın da biz de bu görüntülerin gerçek olduğunu anlayalım.”

AYAKKABI KUTULARINDA MİLYONLARCA DOLAR

BARIŞ GÜLER'İN EVİNDEKİ ARAMADAN İLK KARELER

İŞTE ARINÇ'I KIZDIRAN VE TERLETEN SORULAR / HÜRRİYET TV


ARINÇ: BAZILARININ BU KADAR ALÇALACAĞINI TAHMİN EDEMEDİK/ HÜRRİYET TV

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 166 Yorum }
 • yıldırım aydın19/12/2013 - 11:58
  Normalde yapılması gerekli tutuklamalar, hükümetle aralar iyiyken yapılmıyor, yapıldığında ise bu hükümete karşı büyük bir operasyondur deniyor, Asıl operasyon emniyetin bilinçli suskunluğu olmuyor her nasılsa, ne diyelim memleket bu işte
 • kasım beyoğlu19/12/2013 - 11:32
  Revizyondan bahsediyorsunuz hala . bana kalirsa sizin revize vaktiniz doldu hatta gecti .
 • metin girgin19/12/2013 - 11:26
  YILLARCA HAKSIZ ŞEKİLDE YATAN MİLLETVEKİLLERİ VAR BU ÜLKEDE MADEM BÖYLE SEÇİLDİKLERİNDE SERBEST BIRAKSAYDINIZ SEÇİM MEYDANLARINDA HESAP SORSAYDINIZ ADAMLAR MALI GÖTÜRMÜŞ PARALAR ORTALIĞA SAÇILMIŞ BAŞBAKAN SEÇİM MEYDANLARINDA HESAPLAŞMADAN BAHSEDİYOR BU NEYAMAN ÇELİŞKİ ANNEM....
 • Sami YILMAZ19/12/2013 - 11:24
  Niye internete koydunuz fotğrafları! Önce Arınç'a gösterip bir düstur alsaydınız!
 • metin girgin19/12/2013 - 11:23
  HÜKÜMETTEN BEKLENTİM BAKANLARIN DERHAL İSTİFALARINI BEKLEMEDEN DOKUNULMAZLIKLARINI KALDIRMAK VE LAFI EVELEYİP BÜKMEDEN GEREĞİNİN YAPILMASIDIR YOKSA BUNUN ALTINDA EZİLİRSİNİZ..... YETİMİN HAKKI YENİRKEN NERDEYDİNİZ BEN YAPMADIM BEN KARIŞMAM MANTIĞI OLMAZ ÇÜNKÜ AYKIRI SESİNİZ YOK ELEŞTİRİ YAPANA TAHAM
 • mehmet turk19/12/2013 - 11:09
  Bu paralari polisler kendi aralarinda toplayip ayakkabi kutularina koymustur.
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.