GeriGündem 24'üncü dönem POMEM kadın polis alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

24'üncü dönem POMEM kadın polis alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

24'üncü dönem POMEM kadın polis alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

24'üncü dönem POMEM polis alımları kapsamında, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 3 bin kadın öğrenci alımı için başvuru şartları açıklandı. Söz konusu alımlar için başvurular 8 Nisan'da başlamıştı. Peki, kadın polis alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

'Güven Masası' uygulaması kapsamında başta polis merkezi amirlikleri ve benzer birimlerde istihdam edilmek üzere lisans ve önlisans mezunu 3 bin kadın polis memuru adayı alımı yapılacak. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar, Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden ilan edilmişti. İşte, 2019 kadın polis alımının detayları...

Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 24'üncü dönem polis meslek eğitim için (POMEM) ön lisans ve lisans mezunları ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarında eğitim görmüş adaylar başvuru yapabilecek. Adayların 2 bin 500'ü lisans mezunu, 500’ü ön lisans mezunlarından oluşacak.

LİSANS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN

Başvuru yapacak adayların 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Başvurular 8-22 Nisan 2019 tarihleri arasında "www.pa.edu.tr" adresinden gerçekleştirilecek.

ÖNLİSANS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca adaylarda, T.C. vatandaşı olmak, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az 48 ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan, emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) P93 puan türünden en az 56 ve üzeri puan alma şartı aranıyor.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Yorumları Göster
Yorumları Gizle