GeriGündem 23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?

23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?

22. Dönem POMEM sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasıyla birlikte, on binlerce kişinin gözü bu kez 23. Dönem POMEM başvurularının ne zaman yapılacağına çevrildi. Konu hakkında internette araştırma yapan vatandaşlar, Polis Akademi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 23. Dönem POMEM sınavı hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, 23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?

Polis olmak isteyen binlerce genç, POMEM 23. Dönem polis alımları hakkında herhangi bir detay ya da açıklama olup olmadığını sorguluyor. İşte, geçtiğimiz günlerde açıklanan 22. Dönem POMEM sonuçlarının ardından merakla araştırılan 23. Dönem POMEM başvurularına dair detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan erkek, kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan polis alımları hakkındaki araştırmalar devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görev almak isteyen gençler merakla '23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor.

22. Dönem sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte beklenti içine giren çok sayıda kişi, yapılacak açıklamaları heyecanla takip ediyor. Hayallerindeki mesleği icra edebilmek adına polislik başvurusu yapmak isteyen bireylerin merakla beklediği süreç hakkında henüz bir açıklama yok. 23. Dönem POMEM başvuruları hakkında resmi bir açıklama yapıldığı takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

POMEM NEDİR?

POMEM’lerde eğitim-öğretim, parasız yatılı ve üniformalı olup, öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılanır. POMEM’deki eğitim-öğretimi başarı ile tamamlayan öğrencilere Mesleki Eğitim Sertifikası verilir. POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda yapılacak eğitim sonu sınavında başarılı olmaları şarttır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle