GeriGündem 19 yaşındaki Furkan'ı başından vurarak öldürdüler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  201
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

19 yaşındaki Furkan'ı başından vurarak öldürdüler

19 yaşındaki Furkan'ı başından vurarak öldürdüler
refid:14921283 ilişkili resim dosyası

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilerde gözaltına alınan eylemcileri serbest bırakma kararının ardından sınır dışı edilen eylemcilerden Kuveytli Ali Buhamd, korkunç bir iddia ortaya attı ve ''Yaralı bir Türk'ü başına ateş açıp öldüren bir İsrail askeri gördüm'' dedi. İsrail'in baskınında hayatını kaybeden 9 Türk'ün cenazesi yurda getirildi. Hayatını kaybedenler arasında 19 yaşındaki Furkan Doğan da var. Furkan'ın kafasına 4, göğsüne ise bir kurşun isabet ettiği belirlendi. Adli Tıp'ın raporu, Kuveytli görgü tanığının anlattıklarını teyit ediyor.

   

HAYATINI KAYBEDEN FURKAN DOĞAN'IN FOTOĞRAFLARI

CENAZEDEN FOTOĞRAFLAR

İŞTE FATİH CAMİİ HAVADAN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV       

Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Ahmet Doğan’ın oğlu olan, Kayseri Özel Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi F/12-B son sınıf öğrencisi Furkan Doğan’ın İHH Kayseri Şubesi aracılığıyla Gazze’ye giden kafileye katıldığı belirlendi. Ögretim üyesi baba Ahmet Doğan’ın İstanbul’a oğlunu karşılamaya gitmesiyle birlikte talihsiz gencin İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu alnından 4, göğsünden 2 kurşunla yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.                                                    

Acı haberin duyulmasıyla birlikte, liseli gencin Kayseri’nin Melikgazi İlçesi Bahar Caddesi Şişli apartmanındaki evine ateş düştü. İstanbul'a giden baba Ahmet Doğan ile İHH Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı Ömer Yağmur, genç yaşta ölen Furkan Doğan’ın cenazesini gasilhanede yıkattıktan sonra tören için Fatih Camii'ne götürdü.
 
OĞLUMU SAĞ GÖRMEK İÇİN İSTANBUL'A GELMİŞTİM

İHH Şube Başkan Yardımcısı Ömer Yağmur “Çok üzgünüz. Furkan’ın ABD pasaportu olduğu için, ölen Türkler arasında ismi yoktu. Son anda cenazeler yurda gelince, hayatını kaybettiği ortaya çıktı” dedi. Baba Ahmet Doğan ise, “Oğlumun şehit olduğunu İstanbul’da öğrendik. Onu sağ görebilmek, karşılamak için dün gece İstanbul’a gelmiştim” diyebildi.

Bu arada, Furkan Doğan’ın Bahar Caddesi'ndeki evine büyük bir Türk ve Filistin bayrağı asılırken, son sınıf öğrencisi olduğu Özel Hisarcıklıoğlu Lisesi'nin internet sitesine fotoğrafı konularak, altına ‘Gazze’ye giden yardım gemisinde bulunan F12B sınıfından öğrencimiz Furkan Doğan, İsrail askerlerinin gemiye yapmış olduğu saldırıda şehit olmuştur. Tüm aile, arkadaş ve Atlas Eğitim Kurumları personeline başsağlığı ve sabırlar dileriz’ denildi.

ABD'DE DOĞMUŞTU

Furkan Doğan’ın öğretim üyesi olan babasından dolayı Amerika’da doğduğu ve 2 yaşına kadar bu ülkede kaldığı için ABD pasaportu bulunduğu  bildirildi.

DEDE: TORUNUM ŞEHİT OLDU

Doğan ailesinin 3 çocuğundan biri olan Furkan’ın evinde ağıtlar yakılırken; dedesi Mustafa Doğan “Üzüntü ile mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Zira, torunum şehit oldu. çok sakin, efendi, sabırlı ve soğukkanlı biriydi. Bir yandan hayatını kaybettiğine üzülüyor, bir yandan da kutsal bir dava için şehit olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Talihsiz lise öğrencisinin okul müdür yardımcısı Şuayip Oğuz da gözyaşları içinde “Furkan’ın ölümü hepimizi şaşırttı. Hayat dolu bir öğrencimizdi” diye konuştu. Şehit öğrencinin evine Türk bayrağı asılırken, okul arkadaşları da evin önünde toplanıp, gözyaşı döktüler.
Öte yandan lise öğrencisinin cenazesi, İstanbul’da kılınan namaz ve törenin ardından uçakla bugün akşam saatlerinde Kayseri’ye getirilecek. Furkan Doğan’ın cenazesi yarın tarihi Hunat camisinde kılınacak öğle namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verilecek.

 

 

 

 

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle