Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
29 Ağustos 2015 Cumartesi 06:01

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Yüksekova ve Mersin'de olaylar çıktı

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Myspace'de Paylaş Twitter'da Paylaş
YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA) 30 Kasım 2009
PKK'nın 31'nci kuruluş yıl dönümü ve Öcalan'ın hapishane şartlarını protesto için PKK yandaşları yurdun bir çok yerinde olaylar çıkardı... Dün Mersin'de karakola saldıran grup, İstanbul'da otobüs yakıp polise saldırdı... Şırnak'ta sokakları ateşe veren PKK yandaşları bugün ise Hakkari'de toplanarak sokaklara barikat kurdu... Grubun dağılması için polisler sürekli uyarı yaptı ancak PKK yandaşları bunu dinlemedi... Polis göstericilere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti... Mersin'de yaklaşık 200 kişilik terör örgütü yandaşı grup, bugün yine aynı karakola molotof ve havafişekler attı..

MERSİN'DE YİNE AYNI KARAKOLA SALDIRDILAR - WEB TV

MERSİN SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

 HAKKARİ KARIŞTI - WEB TV

HAKKARİ'DEKİ OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR

DİYARBAKIR'DA OLAYLI AKŞAM

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaklaşık 30 kişilik bir grup, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarının iyileştirilmesini isteyerek yasadışı gösteri yaptı. Sokaklarda ateş yakıp, barikat kuran ve kendilerine taş atan göstericilere, polis gözyaşartıcı bombayla müdahale etti.

Bugün sabah saatlerinde Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan kalabalık, terör örgütü PKK'nın kuruluş yıldönümü ve terörisbaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarına dikkat çekmek amacıyla çarşı merkezinde gösteri yapmaya başladı. Ateş yakıp sloganlar atan ve yollara barikat kuran 30 kişinin dağılması için polis uyarılar yaptı. Uyarılara rağmen dağılmayan göstericiler polise taşla karşılık verdi. Bunun üzerine polis, göstericelere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti. Çıkan olaylarda bazı bankaların camları da göstericiler tarafından atılan taşlarla kırıldı.

Bu arada bayramın dördüncü günü olması nedeniyle kent merkezinde açık olan bazı işyerleri de çıkan olaylar yüzünden kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ilçede olaylar ara sokaklarda devam etti.

MERSİN'DE BUGÜN DE GERGİNLİK ÇIKTI

Bugün saat 14.00 sıralarında Mersin'de yine aynı semtte, ara sokaklarda biraraya gelen 200 gösterici sloganlar atarak Siteler Polis Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Polis, yasadışı gösteri yapan grubu dağılmaları yönünde uyardı. Polisler, uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa panzerlerle müdahale etti. Gün boyunca ara sokaklarda polisle, aralarında çocukların da bulunduğu göstericiler arasında kovalamacalar yaşandı. Polis, özellikle Siteler Polis Merkezi çevresinde güvenlik önlemleri üst seviyede tutmaya devam ediyor.


 

  Yorum Sayısı 3 / 126     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
vaat siyah 30/11/2009 - 14:41
yaşasın izmir im.etkiye tepkiyi anında veriyoruz.yaşasın izmir halkı
Çok İyi %53 İyi %2 Normal %2 Kötü %3 Beğenmedim %37
Hakan Xanadu 30/11/2009 - 14:37
Bunlarmi toplumsal Baris istiyorlar simdi?
Çok İyi %64 İyi %8 Normal %7 Kötü %10 Beğenmedim %10
muharrem kılıç 30/11/2009 - 14:37
EY TÜRK POLİSİ NEREDESİN,KIZILAYDAKİ MEMUR EGLEMİNDE YERE DÜŞEN BAYAN ÖGRETMENİ TEKMELEYEN POLİS,25 YILLIK ÖGRETMENİN KAFASINA TAHTA JOPLA VURAN POLİS,LOKANTADA EŞİYLE YEMEK YİYEN VATANDAŞI TOKATLAYAN POLİS,VATANDAŞIN VERGİLERİYLE DONATILAN POLİS KİM DÜŞÜRDÜ SENİ BU ACZE. NEREDESİN....
Çok İyi %76 İyi %6 Normal %4 Kötü %6 Beğenmedim %7
Bu haberin diğer yorumcuları
fikret bozyurt
efe turk
Mesut Sarp
ahmet sarıcan
ahmet aral
Murat GÜMÜŞ
metin özel
aydın candan
Aristo Egeli
oleg ermuraki
CUMHURİYETKIZI SELMAB
berkay sezer
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 126     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH