Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan: Suriye ve Irak'ta yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor

  Mehmet İlkay ÖZER - Hakime TORUN / DHA
  06.05.2017 - 19:17 | Son Güncelleme: 06.05.2017 - 20:57

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahariye Mevlevihanesi'nde düzenlenen 'Mukaddes Emanetler Işığında Sergi ve Konferansı'na katıldı. Erdoğan konuşmasında, Suriye ve Irak'ta yaşananlara değinirken, 'Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor, yakıyor. Bazen şunu söylüyorum, ah Suriye keşke seni tanımasaydım. Tanıdıktan sonra tabi bu çok daha ağırımıza gidiyor' dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahariye Mevlevihanesi'nde düzenlenen 'Mukaddes Emanetler Işığında Sergi ve Konferansı'na açıklamalarda bulundu. Erdoğan,  "Bölgemizde yaşanan acılar, Müslümanlar olarak mukaddes emanetlerde sembolleştirdiğimiz, değerlerimize yeterince sahip çıkamadığımızın en büyük ispatıdır. Asırlar boyunca İslam'ın ve Müslümanların en nadide eserlerine ev sahipliği yapmış Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor, yakıyor. Bazen şunu söylüyorum, ah Suriye keşke seni tanımasaydım. Tanıdıktan sonra tabi bu çok daha ağırımıza gidiyor. Bütün o eserlerin yer ile yeksan olması bizi gerçekten yakıyor, yıkıyor" dedi. 

  "DİĞER DİNLERE MENSUP İNSANLARIN DA EMANETLERİNİN BİR YERDE BEKÇİLİĞİNİ YAPIYORUZ"

  "Diğer dinlere mensup insanların da emanetlerinin bir yerde bekçiliğini yapıyoruz" diyen Erdoğan, "Mukaddes emanetlere olan saygımız, bunların korunması, muhafazası konusunda çok önemli sanat eserlerinin ortaya konuşmasına vesile olmuştur. Bu emanetlere kıyamete kadar, canımız pahasına sahip çıkmakta, onlara hürmeten yapılan eserleri devam ettirmekte kararlıyız" ifadesini kullandı. 

  Erdoğan: Suriye ve Irakta yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor

  İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı