GeriEğitim Yemek yerken öğrenecekler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yemek yerken öğrenecekler

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Gümeli İlkokulu/Ortaokulu’nun müdür vekili Soner Arslanoğlu; sağlık, coğrafya, yaban hayatı gibi çeşitli konularda bilgilerin yer aldığı tabildot altlıkları hazırladı. Arslanoğlu, öğrencilerin beslenme saatinde öğrenmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yemek yerken öğrenecekler

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki Gümeli İlkokulu/Ortaokulu’nda, öğrencilerin bilgi birikimlerine katkı sağlayabilmek için üzerinde çeşitli konularda bilgilerin yer aldığı 108 tabildot altlığı hazırlandı. 108 öğrencisi ve 12 öğretmeni bulunan okulda müdür vekili olan Soner Arslanoğlu, yere serilen gazete kağıtlarından öğrenilen bilgilerden yola çıkarak, öğrencilerin beslenme vaktinde de öğrenme süreçlerine katkı sağlamak için proje hazırlamaya karar verdi. ‘Öğrencilerin hem karınları hem de zihinleri doyacak’ sloganıyla 108 tabildot altlığı hazırlayan Arslanoğlu; sağlık, coğrafya, çocuk hakları gibi çeşitli konulardaki bilgileri resim, şekil ve sayılarla destekleyerek, öğrencilerin görsel hafızalarının da gelişmesini hedefliyor.

Yemek yerken öğrenecekler

'ÇOCUKLARIN GÜNLÜK HAYATINDA KULLANABİLECEĞİ BİRÇOK BİLGİ VAR'
Soner Arslanoğlu, sofraya gazete kağıdı serildiğinde farkında olmadan bilgiler öğrenildiğini, bunu öğrencilerin yemek saati için de uygulamaya çalıştıklarını söyledi. Arslanoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
"Öğrencilerin karınlarını doyururken, zihinlerini de doyurabileceklerini düşündüm. ‘Çocuklarımız için neler yapabiliriz, hangi görselleri çıkarıp onlarda farkındalık oluşturabiliriz ve güzel bilgiler sunabiliriz?’ diye düşünüp tasarımlarımızı yaptık. Çocuklar tasarımları hem çizgi karakter hem de bilgi olarak çok beğendi. Onların, günlük hayatında kullanabileceği birçok bilgi var. Çocuklar tabildot altlıklarını çok sevdi. Her türlü güzelliği bizler için çok değerli olan öğrencilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Durmadan yenilikleri açık olmak gerekiyor ki kaliteli eğitim anlayışı seviyesine çıkalım. Biz de bu bağlamda durmuyoruz, koşturuyoruz. Elimden gelen çalışmaları öğrencilere sunmak için buradayım, en iyisini de yapmak için çalışacağım. Farklı şeyleri görmek, monotonluktan uzaklaşmak onların beyninde daha güzel yer ediyor. Bu, çocuklarımız için çok güzel farkındalık oluşturdu. Öğrenciler, tabiri caizse çaktırmadan öğrenecek. Resimlerin altındaki yazıları okuyup birçok bilgiye ulaşmış olacaklar. Bizler de bir yerlerde gazeteyi serip çaktırmadan bilgiler öğreniyoruz. İnsanlar gördüğü şeyi kolay kolay unutmaz. Öğrenciler görecek, okuyacak, işitecek ve bunları mutlu olduğu an yaptığı zaman kalıcı bilgiler çocuklarımızın zihnine yerleşmiş olacak."

Öğrencilerden Efe Ateş de, tabildot altlıklarını çok sevdiklerini ve onlardan yeni bilgiler öğrendiklerini belirtti. Ateş, farklı masalara oturduklarında başka bilgiler öğrendiklerini, bu bilgileri arkadaşlarıyla paylaştıklarını söyledi.

Cem Kılıç isimli öğrenciyse yemek yerken tabildot altlıklarında bulunan bilgileri okuduklarını, bu sayede hem canlarının sıkılmadığını hem de yeni bilgiler öğrendiklerini anlattı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle