GeriEğitim Üniversiteler ‘Tercih Fuarı’nda buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteler ‘Tercih Fuarı’nda buluşuyor

Üniversiteler ‘Tercih Fuarı’nda buluşuyor
refid:29492967 ilişkili resim dosyası

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile EKET Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen ve 125 üniversitenin katıldığı ‘Ankara Üniversite Tercih Fuarı’ açıldı.

ATO Congresium'da düzenlenen fuarın açılışında, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, fuarın üniversite tercih aşamasında olan gençlerin kararlarını kolaylaştırmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Fuarın öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını dile getiren Bozkurt, "Fuar, Türkiye'de üniversite tercihi yapacak öğrenciler için hem üniversiteleri hem de öğretim üyelerini yakından tanımaları için büyük fırsat. Öğrencilerin, burada gerçekleştirilen söyleşilere katılarak üniversitelerin alanlarını, yatay ve dikey geçiş şartlarını, yurt imkanlarını öğrenmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Erol Bozkurt, fuara sadece bu yıl tercih yapacak öğrencileri değil, önümüzdeki yıllarda üniversiteye gidecek öğrencileri beklediklerini de söyledi.

Öğrenciler, fuar kapsamında üniversite yetkilileri ile yüz yüze görüşme imkanına sahip olacak. Fuarda ayrıca eğitim uzmanları ve üniversite rektörleri tarafından düzenlenecek seminerler ile doğru tercihler, meslek seçimi ve kariyer planlama konularında bilgilendirme yapılacak. Fuar alanında oluşturulacak ‘Tercih Danışma Merkezi’nde de öğrencilere üniversite tercihleri için rehberlik hizmeti verilecek.

‘Ankara Üniversite Tercih Fuarı’, iki gün boyunca 10.00-18.00 saatlerinde ücretsiz ziyaret edilebilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle