GeriEğitim TEV 50’inci yılını kutluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEV 50’inci yılını kutluyor

TEV 50’inci yılını kutluyor

TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Koç ve TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve bağışçılar, TEV'in 50’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ömer Koç, Rona Yırcalı ve beraberindekiler, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Koç ve Yırcalı, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:
"Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk, Türk Eğitim Vakfı (TEV) olarak kuruluşumuzun 50’inci yılında kurucularımız, yöneticilerimiz, bağışçılarımız ve Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimizin temsilcisi olan bursiyerlerimizle birlikte huzurunuzdayız. Türk Eğitim Vakfı olarak zat-ı alinizin Cumhuriyetimizin ilk yıllarında başlattığı milli eğitim seferberliğini bir vazife kabul ederek, yarım asırdır aynı ruh ve azimle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu yoldaki gücümüzü ve kararlılığımızı, daima ışığımız olan 'Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz' sözünüzden almaktayız. Türk Eğitim Vakfı olarak, demokratik, laik ve müreffeh Türkiye'yi kuracak fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetişmesi için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğimize ve emanetinize sonsuza dek bağlı kalacağımıza huzurunuzda söz veriyoruz. Rahat uyu Atam."     

"Atatürk'ün Türkiye için çizdiği hedef, bugün hala geçerli"     

Koç, TEV için bugünün çok önemli olduğunu belirterek, "Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Atatürk'ün Türkiye için çizdiği hedef, bugün hala geçerli ve medeniyete erişmenin tek yolu. Ve eminim sizler bütün güçlüklere rağmen, Cumhuriyetimizin kazanımlarına ve değerlerine sahip çıkacaksınız" dedi.     

Yırcalı ise Türkiye'ye, ülke gençlerine ve onların eğitimine hizmet etmekten ve bu yolda 50 yılı geride bırakmaktan duyduğu mutluluğu anlattı. TEV'in 50’inci yılı dolayısıyla tüm Türkiye'de faaliyetlere başladıklarını belirten Yırcalı, bu kapsamda vakfın çalışmalarını hızla sürdüreceğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle