GeriEğitim Öğrencilere ücretsiz saç tıraşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilere ücretsiz saç tıraşı

Öğrencilere ücretsiz saç tıraşı

Tokat'ın Zile ilçesinde köy okullarında öğrenim gören erkek öğrencilere ücretsiz saç tıraşı yapılıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan uygulama kapsamında köy okullarında öğrenim gören ve ilçe merkezine gitme imkanı bulamayan çocuklar, köye götürülen berber tarafından tıraş ediliyor.

Kaymakam Adnan Tezcan yaptığı açıklamada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce güzel bir çalışma başlatıldığını belirterek, "İlçe merkezine gelme imkanı olmayan ve saç tıraşı olamayan öğrencilerimizi kuaför götürerek tıraş ettiriyoruz" dedi.     

Öğrencilere ücretsiz saç tıraşı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali de ilçe merkezine ulaşma güçlüğü çeken öğrencileri okullarında tıraş ettirmeye karar verdiklerini belirterek, bunun için iki berberle anlaştıklarını söyledi.     

Küçükali, şunları söyledi:     

"Bu düşüncemizi köylerimizdeki velilerimizle, muhtarlarımızla ve öğretmenlerimizle paylaştık. Çok hoşlarına gitti. Öğrencileri olumlu yönde motive edeceğini belirttiler. Bunun üzerine belirlediğimiz köy okullarına berberleri götürdük. Öğrencilerimizi okullarında tıraş ettirdik. Bu, öğrencilerimizin çok hoşuna gitti. Şu anda projeden 150 civarında öğrenci faydalanıyor. Projeyi bütün köy okullarımızda uygulamayı düşünüyoruz."     

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle