GeriEğitim Bir hafta gecikmeli ders başı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir hafta gecikmeli ders başı

Bir hafta gecikmeli ders başı

Güvenlik gerekçesiyle yarıyıl tatilinin 1 hafta uzatıldığı Kilis ve Hatay'ın Reyhanlı, Hassa, Kırıkhan, Kumlu ilçelerinde öğrenciler ders başı yaptı. Reyhanlı'ya atılan roketin evlerine isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Fatma Avlar'ın okulunda ise büyük üzüntü yaşandı.

Hatay'da güvenlik nedeniyle yarıyıl tatilinin 1 hafta uzatıldığı Reyhanlı, Hassa, Kırıkhan ve Kumlu ilçelerinde öğrenciler ders başı yaptı. Afrin’den atılan roketin evlerine isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Fatma Avlar'ın okulunda ise hüzün hakimdi. 11-D sınıfındaki arkadaşları, Avlar’ın sırasına fotoğrafı ile karanfiller bıraktı. İlk ders saatinde birçok öğrenci ve öğretmenin göz yaşlarını tutamadığı gözlenirken, bazı arkadaşlarının da Fatma'nın fotoğrafının yer aldığı tişörtle okula geldiği görüldü. Avlar'ın sınıf arkadaşlarından Elanur Sürücü, yaptığı açıklamada, Fatma'nın çok iyi kalpli biri olduğunu ve hayalindeki öğretmenliği gerçekleştirmek için çalıştığını söyledi. Arkadaşını şimdiden çok özlediğini anlatan Sürücü, "Roketli saldırılar sırasında herkese dua edin derdi. Onu asla unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi. Okul Müdürü İsa Benli de büyük bir acı yaşadıklarını belirterek, Fatma'nın dersleriyle, başarısıyla tüm arkadaşlarına örnek bir öğrenci olduğunu belirtti. Acılarının tarifinin olmadığını aktaran Benli, en büyük isteklerinin Fatma'nın unutulmaması olduğunu söyledi.

Bir hafta gecikmeli ders başı

KİLİS'TE ÖĞRENCİLER DERSBAŞI YAPTI
Kilis Valiliği’nce uzatılan tatilin ardından yaklaşık 55 bin öğrenci arkadaşlarıyla okulda buluşmanın heyecanını yaşadı.

Yunus Emre İlkokulu’nu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, kent genelinde 24 bini Suriye uyruklu toplam 55 bin öğrenicinin eğitim gördüğünü söyledi.

Valilik kararıyla bir hafta uzatılan tatilin bugün sona erdiğini belirten Alagöz, "Yavrularımız bugün itibarıyla eğitim öğretimlerine başladı. Bütün okullarımız yüzde 100'e yakın doluluk oranıyla okullarına devam ediyorlar. Herhangi bir sıkıntımız yok şükür. Allah'tan kazasız belasız bir eğitim yılı olmasını diliyoruz" dedi.

Kilis'te, Valilik tarafından 4 Şubat 2018'de yayımlanan 2018/05 sayılı açıklamayla 5 Şubat'ta sona eren tatil, 12 Şubat 2018'e kadar uzatılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle