GeriEğitim Eskişehir’e mobilya meslek lisesi geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskişehir’e mobilya meslek lisesi geliyor

Eskişehir’e mobilya meslek lisesi geliyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, müfredatını mobilyacılarla oluşturacakları bir ‘mobilya meslek lisesi’ açılacağını söyledi.

Bakan Nabi Avcı, Eskişehir’de mobilya satıcılarıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, sektör esnafıyla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eskişehir’de müfredatını mobilyacılarla oluşturacakları bir ‘mobilya meslek lisesi’ açılacağını belirten Avcı, “Bunu da proje müsaitse sizin sitenin orada açarız. Bu mobilya meslek lisesi iki bölüm halinde tasarlanır. Bir bölümü yapım bölümü, yani ana elemanı yetiştirecek bölüm; bir de tasarım bölümü” ifadesini kullandı.

Organize sanayi bölgelerinde meslek liseleri açtıklarını ve açmaya da devam ettiklerini anlatan Bakan Avcı, şunları söyledi:
“Hatırlarsanız geçen seçimlerden önce Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Biz organize sanayi bölgelerinde meslek liseleri açacağız’ dedi. Ben önce ‘acaba başka bir şeyden mi söz ediyor?’ diye şaşırdım. Sonra baktım ki evet bizim açtığımız okulları kastediyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘Açacağız’ dediği okullardan biz 19 adet organize sanayi bölgesinde zaten çoktan açtık. 10 binin üzerinde gencimiz burada okuyor. Üstelik öğrenci başına da bölümüne göre 5 bin lira ile 6 bin lira arasında değişen destekler veriyoruz.”
       

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle