GeriEğitim Diyarbakır’a sanat ve tasarım Fakültesi açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır’a sanat ve tasarım Fakültesi açıldı

DÜ Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, "2019-2020 yılında öğrenci almayı hedefliyoruz. Sanat ve tasarım fakültesi yükselecek ve diğer bölümleri yakalayacak" dedi.

Diyarbakır’a sanat ve tasarım Fakültesi açıldı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin açılışı törenle yapıldı. DÜ Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, fakültenin ilk etapta Ziya Gökalp eğitim fakültesi binasında hizmete başladığını söyledi. Yönetime geldiklerinde üniversitede ihtiyaç duyulan akademik birimleri incelediklerini, sanatla ilgili bir fakültenin olmadığını belirlediklerini belirten Gül, bu nedenle fakülteyi açma girişiminde bulunduklarını anlattı.

Fakültede, görsel iletişim tasarımı ile görsel sanatlar ve geleneksel Türk sanatlar Bölümünün bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Gül, şöyle konuştu:
"Moda ve tekstil tasarım bölümü de açılacak. 2019-2020 yılında öğrenci almayı hedefliyoruz. Sanat ve tasarım fakültesi yükselecek ve diğer bölümleri yakalayacak” dedi.

Daha sonra Özel Öğretim Yöntemleri Sergisi'nin açılışını da yapan Rektör Gül, "Diyarbakır'ın tarihi ve turistik yerlerini görsellere dökmüşler. Çok güzel bir tablo ortaya çıkmış. Üniversite olarak her adımda Diyarbakır'ı tanıtmaya çalışıyoruz. Kenti tanıtmak hepimizin misyonu olmalı" diye konuştu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle