GeriEğitim Darüşşafaka 156 yaşında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Darüşşafaka 156 yaşında

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, "Darüşşafaka'da bugüne kadar 10 binlerce öğrenci yetiştirdik, hepsi de çevresine, ülkesine katkı sağlayan uluslararası alanda başarılara imza attı, bizi gururlandırdı. 156 yıllık geçmişimizin gösterdiği gerçek şu ki, istemek, planlamak ve hayata geçirmek gerekiyor. Bizi de başarıya ulaştıran şey, bu yaklaşımımız oldu" dedi.

Darüşşafaka 156 yaşında

Türkiye'nin en köklü kurumları arasında yer alan ve 1863'ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, 156 yaşını kutluyor. Cemiyetten yapılan açıklamaya göre, her çocuğun eşit koşullarda eğitim alması gerektiği inancıyla 156 yıldır çalışmalarını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, maddi durumu iyi olmayan ebeveyn kaybı yaşamış çocukların kaliteli bir eğitim alması ve hayata daha güçlü hazırlanması misyonuyla çalışıyor.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka'nın kurumların ve kişilerin bağış ve destekleriyle 156 yıldır varlığını sürdürdüğünü ve 'hayırseverlik' duygusunu güçlendirdiğini belirtti. Çamaş, 10 binlerce annesiz ve babasız çocuğa eşit eğitim fırsatı sunan tüm bağışçılara şükranlarını sundu. Bir ülkeyi ayakta tutan, geleceğe taşıyan en önemli aracın eğitim olduğunu anlatan Çamaş, şunları söyledi:
"Biz de Darüşşafaka'da bugüne kadar 10 binlerce öğrenci yetiştirdik, hepsi de çevresine, ülkesine katkı sağlayan uluslararası alanda başarılara imza attı, bizi gururlandırdı. 156 yıllık geçmişimizin gösterdiği gerçek şu ki, istemek, planlamak ve hayata geçirmek gerekiyor. Bizi de başarıya ulaştıran şey, bu yaklaşımımız oldu."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle