GeriEğitim Anneler ‘öğretmen’ oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anneler ‘öğretmen’ oldu

İlkokulda görev yapan öğretmen Aykız Aras, velilerin çocuklarıyla daha ilgili olması, öğretmenlerin yaşadığı zorlukları yakından anlamaları amacıyla, ‘Annem öğretmenim oldu’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında haftada bir gün dönüşümlü olarak derslere giren anneler, ders anlatıp, kitap okuyor.

Anneler ‘öğretmen’ oldu

Iğdır’ın Melekli Beldesindeki Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu öğretmenlerinden Aykız Aras’ın ‘Annem öğretmenim oldu’ projesi ilgi gördü. Aras’ın sınıf öğretmeni olduğu 3-A sınıfı öğrencilerinin anneleri, haftada bir gün okula gelerek derse girmeye başladı. Çocuklarla ders işleyen, onlara kitap okuyan anneler, öğretmenliğin zorluklarını da yaşayarak anlıyor.

Anneler ‘öğretmen’ oldu

Öğretmen Aykız Aras, velilerin sınıfta çocuklarının davranışlarını gözlemlemesi ve öğretmenlerin yaşadığı zorlukları anlaması amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiğini söyledi. Aras, "Bir ders saati de olsa öğretmenin yerine geçerek öğretmenliğin güzel ve zor yanları hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Farklı alanlarda eğitim almış velilerimiz, öğrencilerimize değişik etkinlikler yaptırarak onların el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. Bu proje, yıl sonuna kadar velilerimizin katılımıyla devam edecek" dedi.

Derse giren anneler Tuğba Akdan, Selda Aymaz ve Özderen Güven, öğretmenliğin çok zor bir meslek olduğunu söyledi. Sınıfta masal anlatarak çocukların el becerilerini geliştirici çalışmalar yaptıran veliler, uygulamanın da güzel olduğunu belirtti. Öğrenciler ise annelerinin öğretmen olarak derse girmelerinden memnun.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle