GeriDünya Trump'tan yeni açıklama! 'Görev tamam'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump'tan yeni açıklama! 'Görev tamam'

Trump'tan yeni açıklama! 'Görev tamam'

Donald Trump twitter'da yeni bir açıklamada bulundu. Trump, 'görev tamamlandı' diyerek Fransa ve İngiltere'ye teşekkür etti.

ABD Başkanı Donald Trump, dün sabaha karşı başlayan operasyonla ilgili yeni bir açıklama yaptı.Trump twitter'dan "Geçen gece mükemmel bir saldırı gerçekleştirdik. Fransa ve İngiltere'ye bilgelikleri ve üstün ordularının gücü nedeniyle teşekkür ediyorum. Daha iyi bir sonuç alamazdık. Görev tamamlandı" dedi.


 Trump'ın ardından Pentagon'dan da bir açıklama geldi. Açıklamada "Tüm hedeflerin başarıyla vurulduğu ve amacın Esad'ın kimyasal silah kullanmasını engellemek" olduğu belirtildi. Pentagon "Hava saldırıları kusursuz, ezici ve etkili oldu." açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Trump: Suriye'deki hedefleri vurma emri verdimABD Başkanı Donald Trump, sabaha karşı Amerikan ordusuna Suriye'deki kimyasal silah tesislerini vurması için emir verdiğini açıkladı.Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, saldırıya İngiltere ve Fransa'nın da destek verdiğini duyurdu.ABD Başkanı saldırının amacını "kimyasal silahların üretim, yayılım ve kullanımına karşı güçlü bir caydırıcılık oluşturmak" olarak tanımladı.Trump konuşmasında, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad hakkında "Bunlar bir adamın değil bir canavarın yapacakları" dedi.Operasyon kararı, Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde geçen Cumartesi kimyasal silahlarla düzenlendiği iddia edilen saldırının ardından alındı.ABD, saldırıdan Suriye hükümetini sorumlu tutmuştu. Suriye hükümeti ise iddiaları reddediyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle