GeriDünya Tayland Türk vatandaşlarını araştırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tayland Türk vatandaşlarını araştırıyor

Tayland Türk vatandaşlarını araştırıyor
refid:29919646-spot ilişkili resim dosyası

Tayland polisi başkent 17 Ağustos'ta Bangkok'ta 20 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırı soruşturmasında, olaydan iki hafta öncesine kadar ülkeye giren Türk vatandaşlarının araştırıldığını açıkladı.

Reuters'ın haberine göre, Tayland Emniyeti Sözcüsü Prawut Thavornsiri, patlamadan iki hafta kadar öncesine kadar ülkeye giren Türk vatandaşlarını araştırdıklarını belirtti.

Tayland medyasında polisin 15-20 Türk vatandaşını araştırdığına dair haberler çıktığının hatırlatılması üzerine Prawut, "Tayland'a muhtemelen bundan daha fazla sayıda Türk vatandaşı geliyor. Araştırıyoruz ama 15 kişiyi değil" dedi.

"Milliyete değil, bireylere odaklanıyoruz" diyen polis sözcüsü, diğer ülke vatandaşları ya da örgüt ihtimallerini de gözardı etmediklerini belirtti ancak ayrıntı vermedi.

Tayland Türk vatandaşlarını araştırıyor

Şüphelinin robot resmi

BBC Türkçe'nin haberine göre, Bangkok Post gazetesi de yetkililerin bazı Türkiye vatandaşlarının fotoğraflarını robot resim ve güvenlik kamerası görüntüleriyle karşılaştırdıklarını yazdı.

Tayland Türk vatandaşlarını araştırıyor Tayland polisi bombacıyı 'Türk pasaportuyla' arıyor

İngiliz Telegraph gazetesinde geçtiğimiz günlerde çıkan bir haberde, Tayland polisinin, şüpheliyi taşıdığı tahmin edilen taksicilere ve kentteki otellerdeki görevlilere bir Türk pasaportunun fotokopisini gösterip Türkiye'den gelen müşteriler hakkında sorular sorduğu belirtilmişti.

TÜRK DIŞİŞLERİ: RAHATSIZLIĞIMIZI İLETTİK

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, bugün düzenlediği olağan basın toplantısında, Tayland basınında çıkan haberlerle ilgili soruları yanıtladı.

Bilgiç, bu haberlerden duyulan rahatsızlığı Tayland makamlarına ilettiklerini dile getirdi. Çavuşoğlu'nun yeni Tayland Dışişleri Bakanı'nı tebrik etmek için aradığını belirten Bilgiç, bu görüşmede terörle mücadele konusunun gündeme geldiğini ancak spesifik olarak saldırının konuşulmadığını aktardı.

Reuters'ın haberine göre, Bilgiç, "Taylandlı yetkililere, 'Eğer somut bir bilgi edinirseniz, lütfen bize iletin' dedik. Ama şu ana kadar bir şey gelmedi" diye konuştu.

Tayland Türk vatandaşlarını araştırıyor "EN KÖTÜ SALDIRI"DA BİR ŞÜPHELİ BELİRLENDİYorumları Göster
Yorumları Gizle