GeriDünya Suriye'den IŞİD'e büyük darbe
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  61
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriye'den IŞİD'e büyük darbe

Suriye'den IŞİD'e büyük darbe
refid:27052649 ilişkili resim dosyası

Suriye birlikleri Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) ülkenin kuzeyinde ele geçirmeye çalıştığı hava üssünün etrafında yürüttükleri ağır saldırılar sonucunda çok sayıda cihatçı militanı öldürdü. Öldürülenler arasında Türkiye’yi tehdit eden IŞİD’in basın sözcüsü Ebu Musa ve örgütün önde gelen komutanlarından Ebu Salem El Jazravi'nin de bulunduğu iddia edildi.

Rakka’daki Tabka Hava Üssü’nüne haftalardır saldırı yapması beklenen IŞİD’e Suriye hükümeti ağır darbe vurdu.

Suriyeden IŞİDe büyük darbe ABD: IŞİD EN BÜYÜK TEHDİT

Son günlerde IŞİD, hava üssüne kuşatmasını sıklaştırmıştı. Suriye resmi haber ajansı SANA’ya konuşan bir askeri yetkili “çok sayıda teröristin yok edildiğini” açıkladı.

150'DEN FAZLA MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ
Beyrut merkezli Al Mayadeen televizyonu Tabka yakınlarında pusuya düşürülen 150’den fazla IŞİD militanının öldürüldüğünü belirtti.

Suriye hükümetine yakınlığıyla da bilinen Lübnan Hizbullahı’na ait El Manar haber kanalı da benzer rakamlar verdi.

TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDEN EBU MUSA'NIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİASI
Rakka Medya Merkezi isimli bir aktivist grubu Suriye ile IŞİD arasındaki çatışmalarda, Türk basınında haberlere konu olan IŞİD’in basın sorumlusu Abu Musa’nın da öldürüldüğünü iddia etti. Vice News sitesinde yayımlanan bir belgeselde Ebu Musa, Türkiye hükümetini Atatürk Barajı’nı açmazsa, İstanbul’a saldırmakla tehdit etmişti.

Suriyeden IŞİDe büyük darbe

Ebu Musa, Türk hükümetine seslenerek, “Mürted hükümet kararlarını gözden geçirsin diye dua ediyorum. Eğer gözden geçirmezse İstanbul’u özgürleştirerek biz gözden geçireceğiz” demiş, muhabirin “Bu bir tehdit mi” sorusuna ise “Evet açık bir tehdit. Onlar açmazsa inşallah biz onu İstanbul’dan açarız” yanıtını vermişti.

Suriyeden IŞİDe büyük darbe ‘BARAJI AÇIN YOKSA İSTANBUL’A GELİRİZ’

Aynı kaynak IŞİD’in diğer basın sözcüsü Ebu Abdullah el Ansari’nin de öldürüldüğünü iddia etti. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemcileri de Ebu Musa ile el Ansari’nin ölümlerini doğruladı.

Suriyeden IŞİDe büyük darbe

IŞİD'in komutanlarından Ebu Salem El Jazravi'nin de dün sabah öldürülenler arasında olduğu iddia edildi. El Jazravi'ye ait olduğu ifade edilen bu fotoğraflar basında yer aldı.

Suriyeden IŞİDe büyük darbe


Yorumları Göster
Yorumları Gizle