Dünya Haberleri

DÜNYA

  Suriye Devlet Başkanı Esad: Erken seçime hazırım

  Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
  25.10.2015 - 15:57 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz günlerde Rusya'nın başkenti Moskova'da Putin'le görüşen ve Şam'da Rus parlamenterlerden oluşan bir heyeti ağırlayan Esad'ın, erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu söylediği öne sürüldü.

  Şam'da Esad'la görüşen heyette yer alan Komünist Parti Milletvekili Aleksandr Yuşenko, Esad'ın kararını Rus basınına yaptığı açıklamayla duyurdu.

  Yuşenko, "Esad, Suriye halkının gerekli görmesi halinde, ülkede barış ve istikrar isteyen tüm grupların katılacağı erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu ve yine halk isterse bu seçimlere katılabileceğini ifade etti" diye konuştu.

  Suriye Devlet Başkanı Esad: Erken seçime hazırım
  Suriye haber ajansı SANA'nın bugün servis ettiği fotoğrafta, Esad, Şam'da Rus parlamenterlerden oluşan bir heyetle görüşüyor.

  Esad'ın Rus parlamenterlere Suriye'ye desteklerinden ötürü teşekkür ettiğini belirten Yuşenko, Esad'ın Suriye'nin yenilenmesinde Rusya'nın yardımına ihtiyaç duyacaklarını ifade ettiğini ve Rus şirketlerine işbirliği çağrısında bulunduğunu söyledi.

  Putin, Esad’ı Rusya’ya uçurduPutin, Esad’ı Rusya’ya uçurdu

  Rus parlamenterlerden oluşan bir heyetin 23 Ekim'de Esad'la görüşmek üzere Suriye'ye gittiği bildirilmişti. Esad, 20 Ekim akşamı da Moskova'ya giderek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Suriye'deki son gelişmeleri ele almıştı.

  Suriye Devlet Başkanı Esad: Erken seçime hazırım

  ESAD'IN GELECEĞİ MASAYA YATIRILMIŞTI

  Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Türkiye, ABD, Rusya ve Suudi Arabistan dışişleri bakanlarının katılımıyla düzenlenen 'Suriye' görüşmelerinde de Esad'ın geleceği konusunda konsensüs sağlanamamıştı.

  Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun temsil ettiği toplantıda Suriye’nin geleceği değerlendirilmişti.

  Toplantının ardından gazetecilere konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Suriye konusundaki istişarelerin sürmesi konusunda mutabık kalındığını söylemişti.

  Viyanadaki kritik Suriye toplantısında konsensüs sağlanamadıViyana'daki kritik 'Suriye' toplantısında konsensüs sağlanamadı

  Suudi Bakan, Esad'ın geleceği konusunda ise halen bir konsensüs sağlanamadığını belirtmişti.
  Etiketler: esad , rusya , suriye
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı