GeriDünya Son dakika... Türkiye'den Manchester bombacısıyla ilgili açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  44
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Türkiye'den Manchester bombacısıyla ilgili açıklama

Son dakika... Türkiye'den Manchester bombacısıyla ilgili açıklama

Reuters haber ajansına konuşan Türk güvenlik yetkilileri, İngiltere'nin Manchester kentinde 22 kişiyi öldüren intihar saldırganı Selman Abadi hakkında Türkiye ile daha önce herhangi bir istihbarat paylaşımı yapılmadığını, bu nedenle saldırganın İstanbul'dan Avrupa'ya seyahat etmesinin engellenmediğini aktardı. Konu hakkında Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan yetkililer ise 'Biz İngiliz yetkililere bilgi vermedik sorular yönelttik. Çünkü saldırganın İstanbul'a giriş çıkış yaptığına dair iz yok' dediler.

Reuters'e konuşan Türk yetkililer, saldırganın seyahatleri esnasında Suriye'ye girdiğine yönelik bir kayıt bulunmadığını açıkladı. 

HÜRRİYET'E ÖZEL AÇIKLAMA... TÜRK YETKİLİ: HİÇ İZ YOK
Öte yandan konu hakkında Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan Türk yetkililer, "Biz bilgi vermedik, sorular yönelttik. Çünkü İstanbul'a giriş çıkış yaptığına ve Türkiye'den bir hava yolu şirketini kullandığına dair hiçbir iz yok" dediler.

Hürriyet'e bilgi veren kaynaklar, Abadi'nin KLM havayollarıyla Düsseldorf'tan İngiltere'ye uçmuş olabileceğine dikkat çektiler.


İNGİLTERE'YE TÜRKİYE'DEN GİTTİ İDDİASI...
İngiliz Financial Times gazetesi, Manchester’daki terör saldırısında 22 kişinin ölümüne yol açan saldırganın İngiltere’ye Türkiye’den geldiğini iddia etti. İngiliz iş gazetesi Financial Times’ın Alman istihbarat birimlerine dayandırdığı habere göre, 22 yaşındaki terörist Salman Abedi, bombalı saldırıdan dört gün önce Türkiye’den İngiltere’ye uçtu.

Alman istihbarat yetkilisi, Libya kökenli olan ve Manchester’da doğan Abedi’nin, İstanbul’dan Almanya’daki Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na aktarma yaparak Britanya’ya ulaştığı iddia etti. Financial Times, bir Türk yetkilinin, Türk hükümetinin Adedi hakkında dün sabah İngiliz yetkililere dosya sunduğunu öne sürdü.

Son dakika... Türkiyeden Manchester bombacısıyla ilgili açıklama


Yorumları Göster
Yorumları Gizle