GeriDünya 'Öldürüldü' denmişti! Canlı yayına çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Öldürüldü' denmişti! Canlı yayına çıktı

'Öldürüldü' denmişti! Canlı yayına çıktı

Dün Ukrayna'da öldürüldüğü açıklanan Putin muhalifi Rus gazeteci Arkady Babçenko'nun ölmediği ortaya çıktı. Ukrayna Güvenlik Servisi, suikast emrini Rus özel kuvvetlerinin verdiğini ve bunun için 40 bin dolar ödendiğini açıkladı. Canlı yayına katılan Babçenko ise Ukrayna Güvenlik Servisi'ne hayatını kurtardıkları için teşekkür etti ve operasyonun 2 aydır planlandığını belirtti.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de dün, Putin muhalifi Rus gazeteci Arkady Babçenko'nun vurularak öldürüldüğü açıklanmış, Ukrayna yönetimi konuyla ilgili olarak Rusya'yı suçlamıştı.

Babçenko'nun ölmediği ortaya çıktı. Canlı televizyon yayınına katılan Babçenko, Ukrayna Güvenlik Servisi'nin hayatını kurtardığını ve operasyonun 2 aydır planlandığını söyledi.

Ukrayna Güvenlik Servisi Şefi tarafından yapılan açıklamada, Rusya'nın Babçenko'ya suikast düzenleyeceğine dair istihbarat aldıklarını ve bunu engellemek için çalıştıklarını söyledi.

Ukraynalı yetkili, Rus özel kuvvetlerinin suikast emrini verdiğini ve bir Ukrayna vatandaşına suikast için 40 bin dolar ödendiğini açıkladı. Gözaltına alınan zanlının silah ve cephanede satın almak istediği belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Bakanlığın açıklamasında Babçenko'nun hayatta olmasından dolayı duyulan mutluluk ifade edilirken, Ukrayna birimlerinin Rus gazeteciyi propaganda yapmak için kullandığı ifade edildi. Habertürk

Yorumları Göster
Yorumları Gizle