GeriDünya Kanadalı milletvekili iç çamaşırını suçladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanadalı milletvekili iç çamaşırını suçladı

Kanadalı milletvekili iç çamaşırını suçladı
refid:28263364 ilişkili resim dosyası

Kanada Parlamentosu’nun Avam Kamarası’ndaki önemli bir oylama sırasında, oturumu apar topar terk eden bir milletvekili, eleştirilerin odağı olunca olayın sorumlusu olarak iç çamaşırını gösterdi.

Oylamadan kaçtığı yönünde eleştirilere maruz kalan ve Parlamento Başkanı tarafından kendisinden bir açıklama talep edilen Martin, olayın sorumlusunun, o gün giydiği iç çamaşırı olduğunu belirtti ve şöyle dedi:

"Sayın Başkan, tartışmalar sırasında, koltuğumu kasıtsız olarak bir süreliğine terk etmiş olduğumun farkındayım. Bu konuda, Hudson's Bay'i suçlamam gerekecek; geçen günlerde, erkek iç çamaşırlarında büyük bir indirim vardı ve ben de bir deste satın aldım, ama sonradan, bana göre çok küçük beden olduklarını fark ettim. Oylama günü de bunlardan birini giymiştim ve o iç çamaşırıyla uzun süre oturmaya dayanamadım ve bir süre koltuğumdan ayrılmak zorunda kaldım. Bundan dolayı özür dilerim, ama amacım asla oylamadan kaçmak değildi."

Kanadalı milletvekili iç çamaşırını suçladı

Milletvekilinin, parlamentoda gülüşmelere ve alkışlamalara yol açan ilginç açıklaması karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen ve gülmeye başlayan Parlamento Başkanı ise, “Şimdi bu açıklamayı nasıl değerlendirelim?" dedikten sonra, milletvekilinin oylama sırasında koltuğunda olduğunu ve dolayısıyla oyunun geçerli sayılacağını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle