GeriDünya İsveç patlamalarla uyandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsveç patlamalarla uyandı

İsveç patlamalarla uyandı
refid:27812654 ilişkili resim dosyası

İsveç’in Malmö şehri, bu sabah ilki 03.30'da patlayan bombalarla sarsıldı.

İlk patlama şehrin Rosengaard semtindeki Thomsons Vaag caddesinde meydana geldi. Park halindeki bir araçta gerçekleşen patlama nedeniyle araç kullanılamaz hale gelirken çevredeki binalarda büyük hasar meydana geldi.

İkinci patlama ise saat 05.00 sıralarında, ilk patlamadan yaklaşık 100 metre uzaklıktaki Ramels Vaag caddesinde bir binanın girişinde meydana geldi. Patlama sonrasında çevredeki binaların camları kırıldı.

Malmö emniyetinden yapılan açıklamada, her iki patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildiği ve bomba uzmanlarının teknik inceleme başlattıkları bildirildi. Açıklamada, patlamalar sırasında kimsenin yaralanmaması büyük bir şans olarak yorumlandı.

Bombaları kimin yerleştirdiği araştırılırken, polis kordonu altına alınan her iki caddenin saat 09.00 gibi trafiğe açıldığı bildirildi. Nöbetçi Emniyet Müdürü Peter Martinsson “Teknik elemanlarımız patlamanın meydana geldiği iki noktada incelemelerini bitirdiler. Ancak şehrin başka bölgesine bomba yerleştirilmiş olması ihtimali üzerine geniş çaplı arama başlatıldı. Polislerimiz alarm durumunda. Olayda yaralanan ya da ölen olmadı. Ayrıca henüz yakalanan da yok” dedi.

DANİMARKA’DA BOMBA İHBARI
Öte yandan Danimarka’nın Odense şehri istasyonuna yönelik bomba ihbarında bulunuldu. Ancak polisin yaptığı aramalarda bombaya rastlanmadı. Bomba ihbarı yüzünden iptal edilen tren seferlerinden 30 bin yolcu etkilendi. Odense polisi, trafiğin tekrar normale döndüğünü, ihbarın normal bir telefondan yapılması nedeniyle suçlunun yakalanmasının an meselesi olduğunu bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle