Dünya Haberleri

DÜNYA

  IŞİD müzik ve tarih derslerini yasakladı

  AA
  29.08.2014 - 08:01 | Son Güncelleme:

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün, Suriye'de kontrolü sağladığı bölgelerde eğitim kurumlarında müzik, tarih ve din kültürü gibi bazı dersleri yasakladığı bildirildi.

  IŞİD müzik ve tarih derslerini yasakladı IŞİD, BİR 'PEŞMERGE'NİN BAŞINI KESTİ

  Sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanan IŞİD'e bağlı "Eğitim Kurulu'nun çıkardığı genelgede", Esad rejiminin eğitim müfredatında yer alan müzik, tarih ve din kültürü derslerinin yanı sıra uygunsuz gördüğü bazı kavramları değiştirerek programdan çıkardığı belirtildi.

  IŞİD müzik ve tarih derslerini yasakladı IŞİD YÜZLERCE SURİYELİ ASKERİ BÖYLE ÖLDÜRDÜ

  Suriye ulusal marşının her yerden kaldırılacağı ifade edilen genelgede, Suriye Arap Cumhuriyeti tabirinin "Ed-Devletu'l İslamiyye (İslam Devleti)" olarak değiştirildiği aktarıldı.

  Ulusalcılık ve ırkçılık anlayışının terk edildiği ve aidiyetin sadece İslam dinine verildiği belirtilen genelgede, matematik alanında faizin meşru gösterilmesine yol açacak örneklere izin verilmeyeceği kaydedildi.

  Darwin teorisiyle ilgili olan veya yaratılışı inkâr eden her türlü bilimsel bilginin silineceği bildirilen genelgede, müfredattan çıkarılan dersler şöyle sıralandı:

  "Sanat ve müzik eğitimi, ulusal eğitim, sosyal bilgiler, tarih, güzel sanatlar, beden eğitimi, felsefe, sosyoloji, psikoloji, din kültürü dersleri."

  IŞİD müzik ve tarih derslerini yasakladı KATLİAMIN EŞİĞİNDE BİR TÜRKMEN KASABASI

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı