Dünya Haberleri

DÜNYA

  İngiliz gazeteci Sutton'ın ailesi konuştu: Tek başına hareket ettiğine inanıyoruz

  Burcu PURTUL UÇAR/İSTANBUL - hurriyet.com.tr
  21.10.2015 - 21:11 | Son Güncelleme:

  İstanbul Atatürk Havalimanı'nda tuvaletin kapısına ayakkabı bağcıkları ile asılmış olarak bulunan İngiliz gazeteci Jacqueline Anne Sutton'ın ailesinden önemli açıklama... Aile "Türk yetkililerce yapılan araştırmanın ilk sonuçlarına göre; Sutton'ın tek başına hareket ettiğine inandıklarını" belirtti.

  Kamera kayıtlara göre; Jacqueline Anne Sutton (50), uçağa binmeden son bekleme yeri olan salonda oturmuş.

  Erbil yolcuları, önünden geçip uçağa giden otobüse binmiş. Uçağın kalkışıyla ilgili anonslara rağmen yerinden kıpırdamayan Sutton, uçağın kapıları kapandıktan 7 dakika sonra da “Uçağımı kaçırdım” başvurusu yapmış. 

  İngiliz Jacky Sutton, Erbil uçağına binmemişİngiliz Jacky Sutton, Erbil uçağına binmemiş

  YA UYUDU, YA DA UÇAĞA BİNMEK İSTEMEDİ

  Londra Merkezli Savaş ve Barışta Muhabirlik Enstitüsü Irak masası Başkanvekili Sutton’ın isteyerek mi yoksa uyuyakaldığı için mi uçağı kaçırdığı henüz netlik kazanmadı. Adli Tıp Kurumu, Sutton’ın intihar ettiği yönünde ön rapor verdi.

  İstanbulda ölü bulunan İngiliz kadın IŞİDden korkuyorduİstanbul'da ölü bulunan İngiliz kadın 'IŞİD'den korkuyordu'

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, eldeki bulgularla olayın intihar olduğu üzerinde duruyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de “Tüm kamera görüntüleri incelenmiş, şüpheli durumun olmadığı görülmüştür” açıklaması yaptı. 

  AİLE VE ÇALIŞTIĞI KURUMDAN AÇIKLAMA

  İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre; ailesi ve çalıştığı IWPR de Sutton’ın ölümüne ilişkin yetkililer tarafından yapılan ilk incelemeye ulaştıklarını belirtti. 

  Aile ve kurum tarafından yapılan açıklamada, "Türk yetkililer tarafından sağlanan bilgilerin geniş kapsamlı yorumuna dayanarak, Jacky Sutton'ın ailesi ve IWPR, Sutton'ın ölümünde başka hiçbir tarafın dahli olmadığı yönündeki ilk sonuca ulaştı" ifadesi yer aldı. 

  İngiliz kadın Atatürk Havalimanında ölü bulunduİngiliz kadın Atatürk Havalimanı'nda ölü bulundu

  Sutton kız kardeşi Jenny ise "Aile, Türk yetkililerce yürütülen soruşturmadan tatmin oldu. İlk raporlara ilişkin derin endişelerimiz vardı. Fakat gördüğümüz kanıtlara dayanarak, bu aşamada, Jacky'nin tek başına hareket ettiğine inanıyoruz" dedi.

  İngiliz gazeteci Suttonın ailesi konuştu: Tek başına hareket ettiğine inanıyoruz

  Haberde, Sutton'ın herhangi bir zorluk yaşamadığı, üzerindeki iki kredi kartı ile yüklü miktarda nakit paranın çalınmadığı; onun ailesinin ve IWPR'ın, Türkiye'deki soruşturma tamamlandığında bir de bağımsız bir uzmandan olayı soruşturmasını isteyecekleri de yer aldı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı