GeriDünya Hamaney, Suudi Arabistan'a çok sert çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamaney, Suudi Arabistan'a çok sert çıktı

Hamaney, Suudi Arabistan'a çok sert çıktı

İran'ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran'ın bölgedeki ezeli rakibi Suudi Arabistan için 'damızlık inek' benzetmesinde' bulundu. Hamaney'in sert sözleri Suudi Arabistan'da büyük tepki yarattı.

Hamaney, Suudi Arabistan'ın ABD tarafından 'bir inek gibi' sağıldığını söyledi. Suudi Arabistan'a yönelik İran'ın en yüksek mevkiisinden gelen böylesi bir açıklamanın iki ülke arasında hâlihazırda yüksek olan gerginliği artırması bekleniyor.

Ramazan'ın ilk günü nedeniyle düzenlenen bir törende konuşan Hamaney"Bu tip yönetimler, petrol satışından elde ettikleri serveti halklarının geçimini iyileştirmeye harcamak yerine kafirlere yakın duruyor. Bu aptallar, para vererek İslam düşmanların samimiyetini kazanacağını zannediyor. Ama aslında yakınlık falan yok ve -Amerikalıların da dediği gibi- Amerikalılar yalnızca tıpkı damızlık inek gibi Suudilerin paralarını almak ve sonra da onları kesmek için oradalar" dedi. 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinde 110 milyar dolar değerinde silah anlaşması imzalanmıştı. Ortadoğu'da birçok bölgede 'vekalet' savaşları yürüten iki ülke birbirlerinin silah anlaşmalarına sert tepki gösteriyor. 

Hamaney, Suudi Arabistana çok sert çıktı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle