GeriDünya Güvenlik kontrolünden silah geçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güvenlik kontrolünden silah geçti

Güvenlik kontrolünden silah geçti
refid:27821474 ilişkili resim dosyası

AB Komisyonu müfettişleri denetim amacıyla Frankfurt Havalimanı güvenlik kontrolünden silah geçirdi. Görevlilerın silahları fark etmediği bildirildi.

Güvenlik kontrolünden silah geçti

Bild am Sonntag'ın haberine göre AB Komisyonu, Almanya'nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı'nda ciddi güvenlik açıkları tespit etti. Komisyona bağlı müfettişler silah ya da tehlikeli maddeleri her iki denemeden birinde güvenlik kontrolünden geçirmeyi başardı.

AB Komisyonu'nun yaptığı incelemeler sonrasında bir rapor hazırladı. “Gizli” ibareli raporda güvenlik personelinin yeterli eğitime sahip olmadığı ifade edildi.

Personelin el bagajlarının içinde ne olduğuna X-ray görüntülerine bakarak tam olarak anlam veremediği kaydedildi.

Frankfurt Havalimanı sözcüsü Bild am Sonntag'a yaptığı açıklamada 2 bin 500 çalışanın daha yeni eğitimden geçirildiğini ifade ederek, “Durumu ciddiye alıyoruz” dedi. Frankfurt'tan Avrupa'daki birçok havalimanıyla birlikte güvenlik konusunda iyileştirmelere gitmesi isteniyor. Alman polisi de yolcuların güvenliğini sağlamak amacıyla acil tedbirler devreye soktuğunu açıkladı.

Avrupa Birliği Komisyonu'nun raporuna göre güvenlik açıklarını kapatmadığı takdirde Frankfurt Havalimanı “Non-Schengen-Airport” olarak derecelendirilecek.

Avrupa'da “Non-Schengen-Airport” olarak tanımlanan havalimanlarında AB ülkelerine giden yolcuların yeni güvenlik kontrollerinden geçmesi gerekiyor.

Güvenlik kontrolünden silah geçti


Yorumları Göster
Yorumları Gizle