Dünya Georgia eyaletinde 70 yıl sonra bir kadın idam edildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Georgia eyaletinde 70 yıl sonra bir kadın idam edildi

Georgia eyaletinde 70 yıl sonra bir kadın idam edildi

ABD’nin Georgia eyaletinde 70 yıl sonra ilk kez bir kadın idam edildi. Kocasının ölümünden sorumlu tutulan Kelly Renee Gissendaner'in cezası zehirli iğneyle infaz edildi.

47 yaşındak Kelly Renee Gissendaner için avukatlarının son anda üst mahkemeye ve federal mahkemeye yaptıkları başvurular sonuçsuz kaldı.

Gissendaner, eşi Douglas Gissendaner’i 1996 yılında boşanma konusunda yaşadıkları tartışma sırasında öldürmekten 1997 yılında idama mahkûm edilmişti.

PAPA BİLE RİCADA BULUNDU AMA...

Kısa süre önce ABD'yi ziyaret eden Papa Francis, bu ülkedeki diplomatik temsilcisi Başpiskopos Carlo Maria Vigano aracılığıyla yetkili makamlardan idamın durdurulması istemişti.

BBC'nin haberine göre; Gissendaner, 1997'de kocası Douglas'ı öldürmeyi planladı ve cinayeti eski âşığı Gregory Owen'ın işlemesini sağladı. Gissendaner cinayetten hüküm giydi. Daha sonra itiraf pazarlığına giren Owen, Gissendaner aleyhine tanıklık yaptı ve ömür boyu hapse mahkûm edildi. Cinayeti işleyen Owen'ın 2022'de şartlı tahliyeden yararlanabileceği belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle