GeriDünya Almanya'da Türk kökenli vekile ölüm tehdidi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da Türk kökenli vekile ölüm tehdidi

Almanya'da Türk kökenli vekile ölüm tehdidi

Alman Yeşiller Partisi'nin Federal Milletvekili Özcan Mutlu yazdığı makaleden dolayı ölüm tehdidi aldı. Mutlu, "Beni ölümle açık açık tehdit ediyorlar. Ben de savcılığa suç duyurusunda bulundum" dedi.

Almanya'da Türk kökenli Milletvekili Özcan Mutlu geçen hafta yazdığı bir makale nedeniyle ölüm tehdidi aldı.

Yeşiller Partisi'nden (Grüne) Federal Milletvekili Mutlu, sosyal paylaşım hesaplarındaki yorumlarda kendisine bazı tehdit ve hakaretlerin yapılmasının ardından bu yorumları yapanlardan şikayetçi oldu.

Mutlu yaptığı açıklamada, geçen hafta Alman Der Tagesspiegel gazetesi için okullarda demokrasi eğitimiyle ilgili bir makale kaleme aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Makalemi sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarımda da paylaştım. Yapılan aşırı sağcı yorumlarda gerçekten sınır aşıldı. Beni ölümle açık açık tehdit ediyorlar. Ben de savcılığa suç duyurusunda bulundum. Facebook'a da bir mektup yazarak durumu anlattım.”

İlk kez ölüm tehdidi almadığını, Almanya'da yabancı ada sahip tüm parlamenterlerin zaman zaman bunlara maruz kaldığını dile getiren Mutlu, “Eskiden tehditler kapalı gelirdi. İsim yazmazdı. Ancak artık metot değişti. Artık açık isimle açık açık tehdit ediliyoruz.” diye konuştu.

Mutlu soruşturmaların seyrini de eleştirerek, “Daha önce aldığım tehdit nedeniyle şikayette bulunmuştum. E-postayla atılmış olması tehdit şartını tam olarak doldurmuyormuş. 2015 yılından bu yana hala soruşturma sürüyor.” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle