02 Eylül 2015 Çarşamba 11:31

 ADnet  
Reklam için
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
OYUN
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
HÜRRİYET KAMPÜS
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
Tüm Cumartesi Haberlerini Okumak İçin
Önceki Haber     Sonraki Haber

Ayağınızı yerden kesecek bir yemek

24 Mayıs 2008
Çağlayan ÇEVİK
Ayağınızı yerden kesecek bir yemek
Belçika’daki ilginç organizasyonu daha önce duyurmuştuk: Dinner in The Sky, yani Gökyüzünde Yemek. Bir vincin tepesinde, yeryüzünden 50 metre yüksekte yemek keyfi kısa sürede birçok ülkede ilgi gördü.

Almanya, Macaristan, Slovakya, Dubai, Güney Afrika’dan sonra şimdi sıra Türkiye ve Hollanda’da. Önümüzdeki hafta tanıtımı yapılacak olan Gökyüzünde Yemek, Yolculuk Atölyesi çatısı altında hizmet verecek.Yolculuk Atölyesi’nin sahibi Mehmet Ulusoy "Prömiyerimiz, İstanbul’un yüzü diyebileceğimiz, Ortaköy Meydanı’nda yapılacak. Tarih olarak 28 Mayıs belirlendi. İstanbul’da belki de diğer ülkelere göre en güzel görüntülü davetleri vereceğiz" diyor.

Gökyüzünde Yemek, yerden 50 metre yükseğe vinçle kaldırılan bir masada profesyonel bir ekip tarafından hizmet verilerek sunulan yemek organizasyonu. Üç şefin hizmet verdiği bu yemeklerde, davetliler yemeklerini manzara eşliğinde yiyor. Dinner in the Sky adındaki bu ilginç restoran, Forbes Dergisi’nin "Dünyada en muhteşem 10 restoran" listesinde de yer aldı. Yolculuk Atölyesi’nin sahibi Mehmet Ulusoy, bu organizasyonla bağlantıya geçtiklerini ve işin Türkiye ayağını oluşturduklarını söylüyor.

Başlangıçta İstanbul’da tek bir masayla hizmet vermeye başlayacaklar: "Garsonlarımız ve bütün ekip, yurtdışından gelen uzmanlar tarafından eğitildi. Aşçılar her mekanda mesleklerini yapabilirler. Ama yemeğin bir şov olarak sunulması ön planda. Aşçılarımız bu yönde eğitim aldılar." Gökyüzünde Yemek, vincin girebileceği her yerde hizmet verebiliyor. Alınması gereken izinler, mekana göre değişiyor. Mehmet Ulusoy, bu izinleri belediyelerden, vilayetten veya mülk sahiplerinden kendilerinin alacağını söylüyor.

EN AZ 1.50 METRE BOYUNDA OLMAK ŞART

120 tonluk bir vinçle yerden kaldırılan masada koltuklar dört noktadan emniyet kemeri desteği alıyor. Bu masalarda bir oturumda 22 misafir konuk ediliyor. Oturumlar 8 saat. Tuvalete gitmek isteyen için masa 1 dakikadan kısa bir sürede aşağıya hiç sarsılmadan iniyor. Bulunulan yerde, seyyar tuvalet temin ediliyor. Yemeğe katılmak için herhangi bir özel şart veya yaş sınırlaması yok ama koltuk yapısı ve emniyet kemerlerinin konumu nedeniyle katılanların boyu en az 1.50 metre olmalı. 8 saatlik bir oturumun ücreti 7900 Euro.
Tıkla son dakika haberleri cebine gelsin...
Haberlerimizden anında haberdar olun... HEMEN YÜKLE
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH