İZMİR HABERLERİ

CHP'li Bayır: "Devlet memurları baskı altında tutuluyor"

DHA
31.03.2017 - 14:20Son Güncelleme :

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yeni kurulan Sosyal ve Bilimsel Düşünce Platformu'nun tanıtım toplantısına katıldı. Bayır, devlet memurlarının 'evet' oyu için baskı altında tutuluğunu öne sürdü.

DHA

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, şunları söyledi:
"Bize gelen sonuçlarda, 'hayır'lar açık ara önde gidiyor. Devlet memurları baskı altında tutuluyor. Bir korku imparatorluğu kurmak istiyorlar. 'Hayır' oyu verecekler, 'acaba işimden olur muyum' endişesi taşıyor. Devletin bütün imkanları, örtülü ödenek adı altında hesap verilemez bir biçimde harcanıyor. Bazı üst düzey devlet memurları, devlet memuru olduklarını unutarak, siyaset yasağına rağmen 'evet' oyu için, partili gibi çalışıyorlar. Unutulmamalıdır ki, iktidarlar gelir, giderler, ancak devlet kalıcıdır. 'Hayır' oyunu verenler ise, ya görevinden uzaklaştırılıyor ya da savcılığa çağrıldıktan sonra nezarette tutuluyor. Aslında bu durum bile 16 Nisan sonrası Türkiye'nin resminin görülmesi açısından önem taşıyor. Ya her şey tek düşünce sisteminde olacak, ya da ortak düşünce sisteminde hareket edilmeye devam edilecek."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP'li Bayır: "Devlet memurları baskı altında tutuluyor" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Bayır: "Devlet memurları baskı altında tutuluyor" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı