Gündem Haberleri

  Cenazeler karıştı! Gerçek Hollanda'daki kilisede ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  28.05.2017 - 09:50 | Son Güncelleme:

  Alanya’daki morgda, Hollanda vatandaşı van Kasteren ile İranlı Eskandari’nin cenazeleri karıştı. Yanlışlık, Hollanda’daki kilisede düzenlenen cenaze töreni sırasında ortaya çıktı.

  Fotoğraf: Arşiv

  Sabah gazetesinden Erdoğan Öztürk'ün haberine göre, Antalya'nın Alanya ilçesinde Hollanda vatandaşı Antonius van Kasteren (67) kalp krizi geçirip öldü. Bu sırada tatil için Alanya'da bulunan İran uyruklu Ali Eskandari (65) de kaldığı otelde kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Her iki cenaze morga kaldırıldı.

  Cenazeler karıştı Gerçek Hollandadaki kilisede ortaya çıktı


  Yapılan incelemenin ardından ikisi de sünnetli, sarışın ve sakallı olan cenazeler ülkelerine gönderilecek firmalara teslim edildi. Hollandalı Kasteren'in cenazesini götürecek olan şirket, morg görevlisine belgeleri sundu. Ceset torbasındaki cenaze, firmaya teslim edildi. Cenaze, Hollanda'nın Amsterdam şehrine 22 Mayıs'ta gönderildi.

  GERÇEK KİLİSEDE ORTAYA ÇIKTI

  Kilisede tören yapılacağı sırada cenazenin Kasteren'e ait olmadığı ortaya çıkınca tören iptal edildi. Hollandalı aile, Kasteren'in gerçek cenazesini istedi. Ancak evrakları olmadığı için cenaze Hollanda'ya gönderilemiyor. İranlı Ali Eskandari'nin cenazesi ise Alanya'ya geri getirilemiyor. İran ve Hollandalı aileler ise yanlışlığın düzeltilmesini istiyor.

  Etiketler: kilise
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı