Dünya Haberleri

  Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişme

  Uğur ERGAN / ANKARA
  17.06.2017 - 13:26 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Körfez krizini sona erdirmek için Suudi Arabistan’a yaptığı kritik ziyaretini izleyen TRT World muhabirlerinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.

  Ziyareti izleyen TRT World’ün Pakistan vatandaşı olan muhabiri Hasan Abdullah ile kameraman Nihat Yayman, Mekke’de otellerinde gözaltına alındı.

  Çavuşoğlu’nun ziyaretini izlemek için özel vizeyle Mekke’ye giden muhabir ve kameraman 10 saat gözaltında tutuldu.

  İki TRT World çalışanının Çavuşoğlu’nun durumu Suudi Arabistan Kralı Selman'a bildirmesi üzerine serbest bırakıldığı iddia edildi.

  Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişmeHasan Abdullah

  TRT World’ün Pakistanlı muhabiri, serbest bırakılmalarında kendilerine yardımcı olduğunu söylediği başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere Türkiye’nin Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Başkonsolosluğu mensuplarına teşekkür etti. 

  Ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yakın bir kurmayı, gözaltı haberinin doğru olmasına rağmen gazetecilerin Çavuşoğlu'nun Kral'la yaptığı görüşmeden önce serbest kaldıklarını öne sürdü.  

  KATAR’I SORMUŞLAR
  Serbest bırakıldıktan sonra Türkiye’ye dönmek için havalimanına geçen muhabir Hasan Abdullah, burada yaptığı açıklamada sorgulamaları sırasında kendilerine Katar’la ilgili birçok şey sorulduğunu söyledi.

  TRT World muhabirlerinin Suudi polisince saatlerce bir araç içinde gezdirilerek sorgulandığı ve Türk diplomatların yoğun çabalarına rağmen kendilerinden uzun süre haber alamadıkları öğrenildi. 

   Haber: Uğur Ergan / ANKARA

  Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişme

   

   

   

   

   

   

   

   

  Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişme

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı