ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir’den 4 bin arı kovanı

Hürriyet Haber
24.02.2016 - 15:12Son Güncelleme :

Başkent’te bal üretiminin artırılması ve Ankara balının yaygınlaştırılması için proje uygulayan Büyükşehir Belediyesi, 4 bin kovan dağıtımı gerçekleştirecek.

Hürriyet Haber

Dağıtılan kovanları oğullu hale getiren üreticilerden satın alan Büyükşehir, içi dolu kovanları kura ile yeni üreticilere yüzde 25 katkı payı ile veriyor. Kazan’da 28 kişiye 10’ar adet oğullu arı kovanı dağıtıldı. Dağıtım diğer ilçelerde de devam ediyor. “Ankara Çok Ballı” sloganıyla başlatılan projenin kura töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, “Bizim için arıcılık çok önemli. Ankara’nın bütün ilçelerinde çalışma yapıyoruz. Kuradan geçen çiftçilerimize eğitimler verilecek. Çünkü teknolojinin de vereceği bir destekle arıcılık yapılmasını istiyoruz. Televizyonlarda izlediğimiz 5 liraya satışı yapılan bal üretimi değil, gerçek bir bal üretimi yapılması için çalışmalar yapıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir’den 4 bin arı kovanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den 4 bin arı kovanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı