İSTANBUL HABERLERİ

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Tarsuslu çocuklarla buluştu

DHA
27.03.2017 - 17:37Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL (DHA) - BOSCH Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam etti. Tüm Tarsus ve Mersin halkının davetli olduğu oyun, 25 ve 26 Mart tarihlerinde günde ikişer temsille sahnelendi. 75. Yıl Kültür Merkezi’nde çocuklarla ve aileleriyle buluşan oyun büyük bir ilgiyle karşılandı. Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyunu izleyenler eğlenceli dakikalar geçirdi.

Bu kapsamdaki faaliyetlerine 2008 yılında başlayan, bugüne kadar 400’den fazla temsille 150 bini aşkın çocuğa ulaşan ve Türkiye’nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 2017 sezon turnesi kapsamında sahne aldığı, Mersin’de ilgiyle karşılaştı.

BU YIL 16 İLİ GEZEN OYUN, ÇOCUKLARA ÇEVRE BİLİNCİ AŞILIYOR

“La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı çocuk oyunu, 25 ve 26 Mart tarihlerinde 75. Yıl Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluştu. Oyunu izleyen çocuklar ve aileleri eğlenceli dakikalar geçirirken çevre bilinçlerine ve doğaya karşı sorumluluklarına katkıda bulundular. Tüm temsilleri Bosch’un katkılarıyla ücretsiz olarak sahnelenen oyun, önümüzdeki günlerde Adana’da küçük izleyiciler ve aileleriyle buluşacak.Bosch Ev Aletleri, projede 2010 yılından beri Sadri Alışık Kültür Merkezi ile çalışıyor. Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan,Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonunda da on binlerce çocukla ve aileleriyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

HAYVANLAR, LA FONTEN’İ YARDIMA ÇAĞIRIYOR

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Tarsuslu çocuklarla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Tarsuslu çocuklarla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı