Gündem Haberleri

  ‘Bayramlarımızdan elinizi çekin'

  Rifat BAŞARAN / ANKARA
  17.05.2017 - 21:38 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Beşiktaş Belediyesi’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının güvenlik gerekçesiyle iptal edilmesini eleştirdi.

  CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Tezcan özetle şöyle konuştu:

  SİYASİ AYAĞI ÖRTBAS GİRİŞİMİ

  “OHAL rejiminin ilan edilmesinden bu yana 10 ay geçti. OHAL, darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarma girişimlerini örtme aracına dönüşmüştür. OHAL İnceleme Komisyonu kurulmasına ilişkin KHK ocak ayında yayınlanmıştı. Görev süresi iki yıl olması planlanıyordu. Üzerinden dört ay geçti daha dün itibariyle OHAL İnceleme Komisyonu başkanı ve 7 üyesi tayin edilebildi. Kurulmadan, görev yapması öngörülen sürenin dörtte birini aşağı yukarı tamamlamış oldu. Bu bile OHAL İnceleme Komisyonu’nun mağduriyetlerin yargı önünde incelemesinin gecikmesi için kurulduğunu gösteriyor.

  Cezaevindeki tutuklu gazetecilerin tahliyesini beklerken, yeni tutuklamalarla karşılaşıyoruz. Türkiye, Abdülhamit döneminin istibdat uygulamalarının ötesine geçen uygulamalarla karşı karşıyadır. Gazeteciler haber yazmaktan korkar hale gelmiştir.

  KAÇAK İNŞAATA ORTAK OLMADIK

  TBMM, mühürsüz seçimin gayrimeşru sonuçları üzerinden Hâkimler Savcılar Kurulu’na 7 üyeyi seçti. Biz mühürsüz seçimin gayrimeşru zemini üzerinde yapılan kaçak inşaata ortak olmadık. O nedenle oy kullanmadık. Görüyoruz ki çıkan tablo, yargıda yeni bir cemaat-siyaset ittifakı oluşturmaktadır. Huylu huyundan vazgeçmiyor

  19 MAYIS’I KUTLAYACAĞIZ

  Beşiktaş Belediyemizin İstanbul’da 19 Mayıs nedeniyle yapmak istediği kutlamalar güvenlik nedeniyle engelleniyor. Gerçek niyetin ne olduğunu biliyoruz. AK Parti iktidarı döneminde ortak değerlerimize yönelik sistemli bir saldırı devam ediyor. Atatürk’e yönelik hakaretlerin artması boşuna değildir. İktidara sesleniyorum, bayramlarımızdan elinizi çekin. Biz Türkiye’nin her yerinde bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz. 19 Mayıs günü Güven Park’ta toplanıp Anıtkabir’e yürüyerek coşkulu bir şekilde kutlayacağız.” 

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı