Dünya Haberleri

DÜNYA

  Banka dinamit satmaya çalıştı

  Hürriyet Haber
  15 Haziran 2017 - 09:43Son Güncelleme : 15 Haziran 2017 - 09:45

  Norveç bankası Valle Sparebank, haciz yoluyla edindiği 160 kilogram dinamiti internette açık arttırma sitesinde satmaya çalıştı. Valle Sparebank, iflas eden bir inşaat şirketinden aldığı malları anlaştığı bir şirket aracılığıyla satmayı denedi.

  Bankanın anlaştığı şirket, inşaat şirketinden haciz edilen 160 kilogram dinamiti diğer malların yanı sıra Auksjonen.no e-ticaret sitesinde açık arttırmaya koydu. Dikkatli bir vatandaşın sitede görerek polise ihbar ettiği "dinamit satış ilanı" polisin müdahalesi sonucu siteden kaldırıldı.

  İLGİNÇ SAVUNMA: ÖNEMLİ OLAN SATIŞIN DURDURULMASI

  Valle Sparebank Genel Müdürü meydana gelen olayın üzücü olduğunu belirterek, "Ama en önemlisi dinamitin satışının durdurulmuş ve her şeyin yoluna girmiş olması" diye konuştu.

  Dinamitin açık arttırmaya çıkarıldığı sitenin müdürü Kai Moller de, "Bu insani bir hata. Satışı yasal olmayan malların satış ilanlarını daha etkin bir şekilde kontrol etmek için gerekli önlemleri derhal yaşama geçireceğiz" dedi. Polisten yapılan açıklamada ise sözkonusu dinamitin satışının gerçekleşmemesi nedeniyle olayla ilgili yasal soruşturma yapılmayacağı belirtildi.

  Etiketler: Norveç , dinamit , BANKA
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı