GeriAvrupa Siemens, 600 milyon euroya ‘Siemens kenti’ kuruyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siemens, 600 milyon euroya ‘Siemens kenti’ kuruyor

Siemens, 600 milyon euroya ‘Siemens kenti’ kuruyor

Siemens, 600 milyon euroya Almanya’nın başkenti Berlin’de 70 hektarlık bir alanda enerji yönetimi, elektrikli araç teknolojisi, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, yapay zeka ve blockchain araştırmalarının yapılacağı ve içerisinde yaşam alanlarının da olacağı Siemensstadt 2.0 (Siemens Kenti) kuruyor.

ALMAN teknoloji şirketi Siemens, Almanya’nın başkenti Berlin’e 600 milyon euroluk yatırım yapacak. Berlin’in Spandau ilçesinde şirketin eski fabrikalarının bulunduğu 70 hektarlık alanda teknolojik araştırmaların, eğitim ve uygulamaların yapılacağı ve içinde yaşam alanlarının olacağı Siemensstadt 2.0 (Siemens Kenti) parkı kurulacak. Söz konusu yatırımının 600 milyon euro olacağı belirtilen açıklamada, bunun Siemens tarihininde Berlin’e tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğu ifade edildi.
Siemens CEO’su Joe Kaeser, Siemensstadt 2.0’ın esnek çalışma koşulları ve ekonomik yaşam alanı içeren bir ekosistem sunacağını kaydetti.

Siemens, 600 milyon euroya ‘Siemens kenti’ kuruyor


BERLİN’İ BİLİMİN MERKEZİ YAPACAK
2030’da tamamlanması beklenen parkın Berlin’i inovasyon ve bilimin merkezi yapması hedefleniyor. Söz konusu parkta, enerji yönetimi, elektrikli araç teknolojisi, Endüstri 4.0, makine öğrenimi, nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka, veri analizi ve blockchain üzerine araştırmalar, uygulamalar ve eğitimler yapılacak.
Siemens Üst Yöneticisi (CEO) Joe Kaeser, Siemensstadt’ın 1897’de kurulmasının arkasındaki fikrin, çalışma, araştırma ve yaşam alanlarını birleştirerek başarılı bir gelecek oluşturmak olduğunu belirtti. Kaeser, “Bugün de, işin geleceğini yeniden düşünmemiz gerekiyor. Sanayileşme ve kentleşme gibi mega trendler, temel değişimlere neden olacak. Çalışma yerlerimiz, eğitim aldığımız binalar ve yaşadığımız konutlar daha bütünleşecek. İnsanlar ve nesneler arasındaki bağların artması yeni ekosistemler yaratacak” dedi
Siemens’in Berlin’de 11 bin 400 çalışanı bulunuyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (31.10.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle